Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Akka, rok 1291. Zaciekłe walki o Ziemię Świętą kończą się zwycięstwem wojsk muzułmańskich, kładąc ostateczny kres podejmowanym krucjatom. Chcąc uratować skarb templariuszy, dwoje rycerzy, młody Martin de Carmaux oraz jego mentor Aimard de Villiers, opuszczają miasto opanowane przez Saracenów i wywożą...

skrzynię powierzoną im przez Wielkiego Mistrza zakonu.
Nowy Jork, początek XXI wieku. Na uroczystości w Metropolitan Museum inaugurującej otwarcie unikatowej wystawy skarbów Watykanu pojawiają się niespodziewanie czterej ubrani w zbroje jeźdźcy. Zabijając i raniąc wiele osób, rabują kilka bezcennych eksponatów i znikają bez śladu. Wkrótce policja odnajduje ich martwe ciała. Na czele dochodzenia staje Sean Reilly, agent FBI d/s terroryzmu.
Jego sojusznikiem jest młoda archeolog Tessa Chaykin, świadek wydarzeń w muzeum. Słowa, które usłyszała z ust jednego z napastników – „Prawda was wyzwoli” – mogą okazać się kluczem do poznania skrywanej od setek lat tajemnicy ostatniego rycerza zakonu templariuszy. Trop zagadki prowadzi Seana i Tessę poprzez cmentarze i podziemia Manhattanu, wyludnione góry Turcji i odległe greckie wyspy, aż do samego serca Watykanu.
Frapująca fabuła, nietuzinkowe postacie, wartka akcja, wyszukane dialogi sprawiają, iż ta zgrabnie napisana opowieść nie tylko w sposób niezwykle interesujący traktuje o dziejach zakonu templariuszy i kryptologii. Stanowi ona fascynującą podróż do nieznanych dotąd zakamarków średniowiecznej historii, a zarazem penetruje najskrytsze sfery ludzkiej duszy, która może stanowić siedlisko żarliwej wiary, ale również okrucieństwa i chciwości.
Powieść w stylu "Kodu Leonarda da Vinci".

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2005
Autor Raymond Khoury
Wydawca Sonia Draga
Format 205x143
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 480
Podkategoria Literatura sensacyjna, kryminał, horror
ISBN 8389779390

Producent: Sonia Draga

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.