Opinie klientów:

Oferta: DVDmax

Opis

Na maj 2015 roku zaplanowano premierę płyty Panny Wyklęte "Wygnane" vol.2. Będzie to kontynuacja muzyczno-historycznego projektu realizowanego wspólnie przez Fundację Niepodległości, Darka "Maleo" Malejonka i zespół Maleo Reggae Rockers oraz zaproszone wokalistki.
Projekt zaowocował już dwoma płytami. Ich trasy koncertowe wpisywały się w ogólnopolskie działania Fundacji Niepodległości w ramach "Roku Żołnierzy Wyklętych - 2013" i "Roku Żołnierzy Tułaczy - 2014".
Albumy Panny Wyklęte (2013) i Panny Wyklęte "Wygnane" vol. 1 (2014) odniosły ogromny sukces koncertowy. Gorące przyjęcie, z jakim się spotkały, potwierdza, że przesłanie twórców projektu - prezentowania ważnych treści historycznych z nowoczesnej sceny muzycznej - trafnie odpowiada oczekiwaniom publiczności.
Nowy album ukaże się już w maju. Miesiąc premiery wybrano nieprzypadkowo - przypada wtedy kolejna rocznica zwycięstwa Polaków w Bitwie o Monte Cassino (1944). Teraz to historyczne wydarzenie znajdzie swoje odzwierciedlenie w pięknych kobiecych tekstach, wyśpiewanych emocjami. Pozostajemy więc nadal w Roku Żołnierzy Tułaczy, wygnań, tęsknoty, opowieści o silnych kobietach i losach, które nie mogą pozostawić nikogo obojętnym.
Poza wątkami, które obrazują naszą trudną historię nie zabraknie opowieści o miłości i nadziei - dzięki którym wielu osobom udało się przetrwać.
W poruszających tekstach można odnaleźć tę wewnętrzną siłę, która pozwalała ich bohaterkom "zachować się jak trzeba" w najtrudniejszych czasach. Różnorodność muzyki i artystycznych temperamentów wokalistek potwierdza, że te wartości mogą być bliskie także współczesnemu pokoleniu. Szacunek dla historii wyraża się tutaj w rocku, hip-hopie, rapie i reggae. Wspiera go talent, dynamika i zaangażowanie artystów, którzy stworzyli tę płytę.
Do wokalistek, które już aktywnie biorą udział w projekcie - Ani Rusowicz, Ani Brachaczek, Anny Przybysz, Anny Witczak-Czerniawskiej, Angeliki Korszyńkiej - Górny, Ifi Ude, Kasi Malejonek, Lilu, Mony oraz zespołu Dziewczyny i duetu Paresłów - dołączyły kolejne - Kinga Berkowicz, Natalia Kukulska, Jadwiga Basińska i Monika Borzym.
Warty uwagi jest gościnny udział w projekcie znakomitych jazz'manów - Krzysztofa Herdzina i Jerzego Mazzoll'a.

Specyfikacje

main

Kategoria Pop
Płeć Pop

Charakterystyka

Gatunek muzyczny Pop
Konfiguracja (ilość w opakowaniu) [1xCD]
Typ nośnika CD
Artysta Panny Wyklęte
Tytuł Wygnane Vol. 2

Producent:Warner Music

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.