Opinie klientów:

0

Dodaj recenzję | Zadaj pytanie

Sprzedawane przez:

DVDmax

Podobne produkty

Opis

Play to projekt Sławomira Pietrzaka, gitarzysty znanego ze współpracy z Kazikiem i grupą Kult, a także właściciela niezależnej wytwórni SP Records.

Zespół powstał latem 1998 r., a jego skład uzupełnili wówczas Pyza (perkusista współpracujący z Kasią Nosowską oraz z Tymonem Tymańskim) i Olaf Deriglasoff (Dzieci Kapitana Klosa, Pudelsi, Kazik, Apteka, Yugoton).

Muzycy najpierw nagrali w Słabym Studiu SP, z pomocą Sławka Janowskiego, szkice utworów własnej kompozycji. Przez dwa kolejne lata Pietrzak (z przerwami, podczas których swój czas dzielił między prowadzenie firmy a pracę z Kazikiem Staszewskim) już samodzielnie wzbogacał nagrania o kolejne partie instrumentów. Gdy materiał był już prawie gotowy, wówczas do współpracy zaprosił Tomasza Stańko oraz Andrzeja Smolika Pozostała jeszcze kwestia tekstów i wokalisty. Tu z pomocą przyszedł Marek Śledziewski, poznany przez Sławka na planie filmowym teledysku Kazika na Żywo "Andrzej Gołota". Śledziewski, reżyser tegoż teledysku, napisał teksty, ale także je zaśpiewał, oddając klimat, o jaki chodziło Pietrzakowi.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Kategoria Pop
Gatunek Pop

Charakterystyka

Gatunek muzyczny Pop
Konfiguracja (ilość w opakowaniu) [1xCD]
Typ nośnika CD
Artysta Play

Producent: SP Records

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.