Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Zwięzły i napisany w przystępnym stylu podręcznik stanowi spójny i tematyczny przegląd polityki społecznej w świecie współczesnym, bowiem:
* Przyjmuje perspektywę porównawczą i różne podejścia do polityki społecznej w poszczególnych krajach, analizując zarówno najbardziej ogólne cechy polityki społecznej, jak i szczegółowe rozwiązania zastosowane w poszczególnych krajach.
* Podejmuje dyskusję nad zastosowaniem teorii porównawczej w polityce społecznej.
* Analizuje poszczególne obszary polityki społecznej w tym zabezpieczenie społeczne, politykę rynku pracy (rozdział napisany przez Margaret May), opiekę zdrowotną, opiekę społeczną i edukację.
- Dostarcza porównawczych analiz aktualnych bolączek polityki społecznej takich jak skutki starzenia się społeczeństw i oddziaływania sił globalnych.

Ludziom dopiero uczących się funkcjonowania systemu społecznego świat polityki społecznej może wydać się czymś trudnym i zniechęcającym. Dlatego starałem się wyjaśnić ludziom jak działa system upraszczając wywód tak bardzo jak to tylko możliwe (…) Ogólnie mówiąc nie widzę potrzeby traktowania polityki społecznej jako dyscypliny ściśle „akademickiej”. Kwestie z którymi ma do czynienia polityka społeczna są tymi samymi, z którymi zmagamy się w trakcie naszego życia. Poznawanie polityki społecznej jest ważnym elementem edukacji obywatelskiej.
Michael Hill

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2010
Autor Michael Hill
Wydawca Difin
Format 230x158
Rodzaj Podręczniki
Język polski
Ilość stron 336
Podkategoria Szkoła wyższa
ISBN 9788376412429
Kategoria Podręczniki akademickie

Producent: Difin

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.