Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Wielki hiszpański bestseller w klimacie słynnych powieści historycznych Kena Folletta: Upadku Gigantów i Świata bez końca.
Epicka opowieść osnuta wokół burzliwych losów niezwykłej kobiety – Hiszpanki z dobrego domu, która poświęca miłość i rodzinne szczęście, by w imię swoich przekonań budować lepszy świat (m.in. zostaje brytyjskim szpiegiem) – umiejscowiona na tle najważniejszych wydarzeń historycznych kształtujących wiek XX: hiszpańskiej wojny domowej, niemieckiej okupacji Europy oraz zimnej wojny pomiędzy Wschodem a Zachodem, zakończonej zburzeniem muru berlińskiego.
Akcja książki przenosi czytelnika z Madrytu lat 30. do Paryża, Buenos Aires, Moskwy, Mediolanu, Lizbony, Berlina, Warszawy, Kairu oraz do Londynu, rozgrywając się w dwóch płaszczyznach czasowych: współczesnej i historycznej.
Hiszpania, rok 2009. Młody dziennikarz Guillermo Albi podejmuje się zbadać tajemnicze losy swojej prababki, Amelii Garayoi, o której wiadomo tylko tyle, że krótko przed wybuchem hiszpańskiej wojny domowej porzuciła męża i jednorocznego syna, wyjeżdżając z kochankiem w nieznanym kierunku. Na jedynej zachowanej fotografii Amelia jawi się jako prześliczna młoda kobieta o jasnokasztanowych włosach. Guillermo stopniowo dociera do świadków życia prababki i odtwarza dramatyczne wydarzenia z jej przeszłości.
Madryt, połowa lat trzydziestych. Niespełna osiemnastoletnia Amelia, córka zamożnego przedsiębiorcy, przyjmuje oświadczyny przystojnego Santiaga i wychodzi za mąż; wkrótce rodzi się jej syn, Javier. Obdarzona ogromnym temperamentem dziewczyna nie odnajduje się w rolach matki i żony. Zamiast tego angażuje się w działalność rewolucyjną. Uwiedziona przez sowieckiego agenta, Pierre'a, porzuca rodzinę i wyjeżdża z ukochanym do Paryża i Buenos Aires. Stamtąd trafia do Moskwy, gdzie styka się z piekłem stalinowskich czystek. Kolejnym towarzyszem życia Amelii zostaje amerykański dziennikarz Albert James, który pomaga jej w ucieczce z Rosji. Po powrocie do Madrytu Amelia dowiaduje się, że ojca rozstrzelali frankiści. Zdradzony mąż nie dopuszcza jej do syna. Wyjeżdża do Londynu, zostaje zwerbowana przez brytyjski wywiad i jako agentka działa w Rzymie i Berlinie. Tam wiąże swe losy z antynazistą Maxem von Schumannem, oficerem Wehrmachtu. Razem przyjeżdżają do Warszawy. Ale i tu los nie jest dla niej łaskawy – współpraca z polskim podziemiem kończy się aresztowaniem przez gestapo. Poddana okrutnym torturom na Pawiaku, Amelia nie wyda nikogo...

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Julia Navarro
Wydawca Albatros
Format 205x140
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 774
Podkategoria Literatura piękna obca
ISBN 9788376598321

Producent: Albatros

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.