Opinie klientów:

Sprzedawane przez: DVDmax

  • Darmowa dostawa

  • Darmowy zwrot

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Analiza współczesnych procesów geopolitycznych, pióra jednego z bardziej cenionych zachodnich analityków.

Zrodzone przez koniec zimnej wojny nadzieje na nowy pokojowy ład polityczny legły w gruzach w zderzeniu z twardą rzeczywistością: wielkie potęgi po raz kolejny pogrążają się we współzawodnictwie o wpływy.

Międzynarodowa rywalizacja między Stanami Zjednoczonymi, Rosją, Chinami, Europą, Japonią, Indiami i Iranem rodzi nowe zagrożenia wybuchów konfliktów lokalnych. Komunizm upadł, ale antagonizm między zachodnią demokracją a wschodnimi autokracjami Rosji i Chin pozostał. Fundamentaliści islamscy toczą ciągłą wojnę z Zachodem.

Robert Kagan w mistrzowski sposób definiuje najważniejszą kwestię, przed którą stają kraje demokracji liberalnych - stawia przed nimi pytanie, czy chcą kształtować historię, czy wolą, żeby ktoś zrobił to za nie.

Robert Kagan jest współpracownikiem Carnegie Endowment for International Peace, członkiem German Marshall Fund i publicystą "The Washington Post". Opublikował m.in. A Twilight Struggle: American Power and Nicaragua 1977-1990, a wraz z Williamem Kristolem był redaktorem Present Dangers: Crisis and Opportunity in American Foreign and Defense Policy. W Polsce została wydana jego książka Potęga i raj. Ameryka i Europa w nowym porządku świata. W latach 1984-1988 Kagan pracował w Departamencie Stanu, obecnie mieszka w Brukseli.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2009
Autor Robert Kagan
Wydawca Rebis
Format 233x154
Rodzaj Historia
Język polski
Ilość stron 128
Podkategoria Politologia
ISBN 9788375103403

Producent: Rebis

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.