Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

„Rozmowy Trzecie” to zapis ponad czterdziestu spotkań z twórcami współczesnej muzyki rozrywkowej, wybranych z ponad dwustu wywiadów przeprowadzonych przez Piotra Kaczkowskiego w latach 2004 – 2008.
Są tu ulubieńcy słuchaczy i czytelników. Nasi, trudno dostępni mimo, że tak nieodlegli: Renata Przemyk, Zbigniew Preisner, Stanisław Sojka, Józef Skrzek, Piotr Wiwczarek i Marek Piekarczyk. A wśród gości zagranicznych równie lśniący szpaler. Oto Roger Waters, Nick Mason i David Gilmour - trzech muzyków Pink Floyd, nagranych już po historycznym występie na Live 8, plus jeszcze Aubrey Powell - twórca okładek, i Alan Parsons - inżynier dźwięku płyty Dark Side Of The Moon. Prawie godzinę poświęcił Państwu nie tylko Nick Mason, ale i Chris Rea, a Tori Amos, na pytanie ile mamy czasu powiedziała: nie śpieszę się. W wyjątkowych monologach pojawiają się Fish i Ian Gillan, jest na własne życzenie obudzona o świcie Lisa Gerrard, są weterani: siedemdziesięcioletni mistrz bluesa Buddy Guy, najstarszy Rolling Stone Bill Wyman, muzycy Caravan i Nazareth, i cudowny gawędziarz Ronnie James Dio. Wracają też zespoły o których, wydawałoby się, nie będziemy tak często słyszeć: Bauhaus, The Cult, Garbage, Simple Minds. Jest fruwający Jon Anderson, autentycznie podniebny Bruce Dickinson, rzeczowa Yoko Ono, uporządkowany Michael Stipe i uroczy Steve Hogarth. Jest producent Queen i Niemena - słynny Mack, i od lat obecny w naszym życiu Steven Wilson, tu reprezentujący nie tylko Porcupine Tree ale i Blackfield. Skoro o przyjaciołach mowa: Suzanne Vega i Jean Michel Jarre również pojawiają się na chwilę, jest również opis najbardziej poruszającego koncertowego wydarzenia ostatnich lat, jedynego jak dotąd występu reaktywowanego Led Zeppelin. Są wreszcie młodzi, muzycznej sceny nadzieje na przyszłość: Archive, Oceansize, RPWL.

Wybrane ilustracje przybliżą klimat tych spotkań – kilkadziesiąt okładek płyt, fotografie
z dnia i miejsca wywiadu, autografy, bilety z koncertów i specjalne przepustki uprawniające do wejścia za kulisy. Autorowi udało się również, nie bez trudności, dotrzeć do sporej części artystów ponownie i uzyskać odręczny wpis najciekawszego zdania rozmowy. Charakter pisma podpowiada zaskakująco wiele.

Płyta dołączona do książki jest dodatkową i wyjątkową ilustracją. Zawiera siedemdziesiąt cztery minuty wybranych fragmentów zarejestrowanych rozmów, by można usłyszeć jak mówią
i sprawdzić, czy rozpoznamy ich po głosie.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2008
Autor Piotr Kaczkowski
Wydawca FotoJana
Format 210x148
Rodzaj Rozrywka, hobby
Język polski
Ilość stron 400
Podkategoria Muzyka rozrywkowa
ISBN 9788392781806

Producent: FotoJana

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.