Opinie klientów:

Sprzedawane przez: DVDmax

  • Darmowa dostawa

  • Darmowy zwrot

Opis

Tom 5

Postać Andrzeja Łapickiego zasłużonego aktora, reżysera i wykładowcy przybliża dziennikarz prasowy i telewizyjny Kamil Śmiałkowski. W szkicu poświęconym wybitnemu artyście krytyk filmowy przedstawia jego wielotorową karierę i omawia dzieła, które złożyły się na imponującą filmografię.

Duża liczba znakomitych kreacji teatralnych i doskonale wyreżyserowanych przedstawień dała Łapickiemu pozycję jednego z najważniejszych twórców środowiska warszawskiego. Film natomiast mistrz polskiej sceny uważa za swoją niezapisaną do końca kartę jest zdania, że nie ukazał w nim wszystkich możliwości aktorskich. Poniekąd był to jego wybór. Już na początku drogi zawodowej odrzucił propozycję zagrania w Kanale Andrzeja Wajdy na rzecz roli w spektaklu;Zaproszenie do zamku.

Mimo wszystko trudno sobie wyobrazić historię polskiego kina bez Andrzeja Łapickiego. Stworzył on mistrzowskie kreacje w filmach Tadeusza Konwickiego Salto i Jak daleko stąd, jak blisko. Wysoko oceniane są również jego role w obrazach Andrzeja Wajdy, na czele z Weselem W pamięci telewidzów zapisała się też postać Ketlinga z popularnego serialu. Przygody pana Michała, opartego na trzeciej części Trylogi; Henryka Sienkiewicza.Aktorstwo to jednak nie jedyne powołanie Łapickiego. Jako spełniony artysta, w latach 80. i 90., chętnie zamienił je na funkcję wykładowcy i rektora warszawskiej PWST.W drugiej części tomu znajdziemy filmografię artysty. Ilustrują ją zdjęcia z planu opatrzone krótkimi komentarzami.

Album o Andrzeju Łapickim dopełnia płyta DVD z filmem Tadeusza Konwickiego Salto w odświeżonej cyfrowo wersji. Artysta wcielił się w nim w amanta Pietuchę cwaniaczka i lekkoducha o bardzo wątpliwej reputacji. Poetycka historia o tajemniczym przybyszu, który burzy spokój prowincjonalnego miasteczka, to popis aktorskich umiejętności Zbigniewa Cybulskiego, Gustawa Holoubka i samego Andrzeja Łapickiego.

Specyfikacje

Dodatkowe informacje

Reżyser Tadeusz Konwicki
Kraj pochodzenia Polska
Język Dolby Digital 3.1 polski
Kategoria Dramaty (polskie)
Płeć Dramaty (polskie)

Stopka wydawnicza (impressum)

Rodzaj nośnika DVD
Rok / data wydania 1965
Czas trwania 100

Producent: Agora

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.