Opinie klientów:

Sprzedawane przez: DVDmax

  • Darmowa dostawa

  • Darmowy zwrot

Opis

Tom 8

Postać Jerzego Stuhra wybitnego polskiego aktora i doskonałego reżysera przybliża krytyk filmowy Jacek Szczerba. W szkicu poświęconym znakomitemu artyście przedstawia jego rozwijającą się wielotorowo karierę i omawia dzieła polskiej kinematografii, do których powstania się przyczynił.

Początkowo Jerzego Stuhra kojarzono głównie z kinem moralnego niepokoju. Blizna i Spokój w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego pokazały, że jest nie tylko zdolnym aktorem teatralnym, lecz także filmowym. Jego pozycję na dużym ekranie umocniła genialna kreacja w słynnym „Wodzireju” Feliksa Falka. Zagrał wtedy tak brawurowo, że po premierze filmu zasypywano go propozycjami prowadzenia zabaw. Prawdziwą sławę przyniosła mu jednak do dziś uwielbiana przez widzów Seksmisja. Tragikomiczna postać Jana Piszczyka, w którą wcielił się kilka lat później w obrazie Andrzeja Kotkowskiego, dała mu z kolei nagrodę na festiwalu w San Remo.

Równie dobrze Stuhr sprawdza się jako reżyser. Szerokim echem odbił się pierwszy nakręcony przez niego film. Spis cudzołożnic. Wiele nagród zdobyły. Historie miłosne i Duże zwierzę.

W drugiej części tomu znalazła się bogata filmografia tego utalentowanego twórcy i aktora. Ilustrują ją liczne zdjęcia z planu dopełnione ciekawymi komentarzami.

Album o Jerzym Stuhrze zawiera płytę DVD z komedią Juliusza Machulskiego Seksmisja w odświeżonej cyfrowo wersji. Była to droga produkcja jak na ówczesne możliwości polskiej kinematografii. Jednak koszty realizacji zwróciły się z nawiązką. Utrzymana w konwencji science fiction satyra na totalitaryzm i feminizm przyciągała do kin tłumy widzów jeszcze długo po premierze. Mistrzowska gra Jerzego Stuhra i Olgierda Łukaszewicza oraz przezabawne, kultowe już dialogi sprawiają, że film nadal cieszy się ogromną popularnością.

Specyfikacje

Dodatkowe informacje

Reżyser Juliusz Machulski
Kraj pochodzenia Polska
Język Dolby Digital 2.0 polski
Kategoria Komedie
Płeć Komedie

Stopka wydawnicza (impressum)

Rodzaj nośnika DVD
Rok / data wydania 1984
Czas trwania 116

Producent: Agora

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.