Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Z recenzji prof. dr. hab. Zbigniewa Izdebskiego:

„(…) praca Profesora Andrzeja Jaczewskiego na tle innych publikacji ma charakter wyjątkowy. Sprawia to osoba Autora – nestora polskiej seksuologii, wybitnego znawcy problematyki erotyzmu dzieci i młodzieży, lekarza, pediatry i pedagoga. Jest to opracowanie, jak podkreśla w tytule Profesor, będące jego refleksją nad seksualnością dzieci i młodzieży. (…) Wyjątkowość recenzowanej pracy związana jest także z tym, że Autor porusza w niej wiele tematów związanych z erotyzmem dzieci i młodzieży i prezentuje poglądy, które mogą być uznane za dyskusyjne. (…) Ze względu na autorski charakter książki i zamieszczone w niej odwołania do doświadczeń Profesora z różnych okresów jego działalności zawodowej, opracowanie można uznać także jako cenne źródło wiedzy z zakresu historii wychowania i pedagogiki seksualnej, ponieważ ukazuje przemiany w podejściu do seksualności dzieci i młodzieży oraz problemów i trudności okresu dojrzewania, także z ich perspektywy.

Wartością tej publikacji jest odwoływanie się Autora do wielu doświadczeń zdobytych w toku pracy w charakterze lekarza pediatry. Profesor wskazuje także na wiele uwarunkowań, często niedocenianych, np. neurobiologicznych.

Książka Profesora Andrzeja Jaczewskiego nie dotyczy tylko problematyki seksualności dzieci i młodzieży. Autor podejmuje w niej także inne, ważne dla rozwoju młodzieży, problemy. Jednym z nich jest kwestia funkcjonowania gimnazjów. Autor podaje wiele ważnych argumentów związanych ze specyfiką rozwoju w okresie dojrzewania, które – Jego zdaniem – pozwalają na zdecydowane opowiedzenie się za gimnazjami. Widzi też jednak pilną potrzebę modernizacji tego typu szkoły i daje – w tym zakresie – wiele praktycznych rad. Inny problem, który Profesor Jaczewski podejmuje na łamach książki, to rola rodziny w procesie wychowania seksualnego. (…)”

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2014
Autor Andrzej Jaczewski
Wydawca Difin
Format 232x161
Rodzaj Psychologia
Język polski
Ilość stron 206
Podkategoria Pedagogika, dydaktyka
ISBN 9788379302697

Producent: Difin

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.