Opinie klientów:

Oferta: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Co się dzieje, kiedy personel w firmie ma całkowicie płynny czas pracy i każdy może przyjść do pracy i wyjść do domu, kiedy chce? Czy ludzie "wariują" i nie przychodzą do pracy w ogóle? Czy w firmie, w której nie ma szefów, wszystko stoi na głowie? Co się dzieje, kiedy to nasi koledzy z pracy mają wpływ na wysokość naszej pensji? Czy opłacanie śniadań i obiadów dla pracowników ma wpływ na lepszą efektywność pracy?

To tylko niektóre z pytań, na które znajdziesz odpowiedź w tej książce. SIM - SPEED INTUITION MANAGEMENT to metoda zarządzania przedsiębiorstwem, która może wzbudzać kontrowersje, szczególnie wśród pracodawców. Dla pracowników bowiem firma zarządzana metodą SIM to wymarzone miejsce pracy.

W książce tej Bj?rn Lund?n przedstawia swoją koncepcję przedsiębiorczości i zarządzania. W samej idei nie ma tak naprawdę nic szczególnie osobliwego. W zasadzie bazuje ona na zdrowym rozsądku. Planowanie i procedury należy w jak największym stopniu zastąpić działaniem intuicyjnym. W ten sposób zasoby przedsiębiorstwa wykorzystywane są do pracy operatywnej, która bezpośrednio generuje zyski.

Książka zawiera wiele przykładów z życia firmy Bj?rn Lund?n Information AB w Szwecji oraz BL Info Polska Sp. z o.o., których autor jest założycielem i właścicielem, a które są zarządzane metodą SIM. Metodę SIM zastosować można we wszystkich firmach i organizacjach. Nie trzeba wprowadzać od razu wszystkich proponowanych rozwiązań. Można wybrać te, które wydają się najbardziej odpowiednie i w ten sposób zapoczątkować zmiany.

Wybrane zagadnienia

* Nowa struktura
* Praca operatywna
* Płaska struktura organizacyjna
* Insourcing
* Konsultanci
* Sprawiedliwość
* Organizacja kształcąca
* Nie martwić się na zapas
* Procedury do lamusa
* Wynagrodzenia
* Czas pracy
* Rekrutacja
* Zmotywowani pracownicy
* Etyka i zasady moralne
* Do pracownika

Specyfikacje

main

Rok wydania 2003
Autor Bjorn Lunden
Wydawca BL Info Polska
Rodzaj Biznes i ekonomia
Język polski
Ilość stron 112
Podkategoria Organizacja, zarządzanie
ISBN 8389537001

Producent:BL Info Polska

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.