Opinie klientów:

0

Dodaj recenzję | Zadaj pytanie

Sprzedawane przez:

Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Podobne produkty

Opis

Książka ta stanowi kompendium wiedzy o lekturach gimnazjalisty. Znajdują się tu opisy lektur omawianych w zreformowanym gimnazjum oraz biografie ich twórców. Autorki Słownika lektur wprowadziły hasła dwojakiego rodzaju:

I - nazwisko i imię autora, np. TOLKIEN JOHN RONALD REUEL

II - tytuł utworu, np. KAMIZELKA.

W omówieniu utworu zawsze na początku zamieściły jego krótką „metryczkę” z informacjami o czasie wydania, miejscu powstania, epoce literackiej, w jakiej został napisany, rodzaju i gatunku literackim oraz podziale tekstu (tomy, części, rozdziały), żeby dać Ci ogólne rozeznanie na temat książki.

Każde omówienie zostało podzielone na trzy części: Krótko o treści (tu masz zarys treści, sprecyzowany temat utworu, najważniejsze zagadnienia), Wszystko o bohaterach (tu zawarto szczegółowe charakterystyki postaci), Wypowiedź o utworze (to tekst, którego możesz się nauczyć, aby odpowiedzieć na pytania nauczyciela dotyczące lektury, lub który możesz tylko przeczytać i wykorzystać w budowaniu własnej wypowiedzi na temat książki). Każde hasło kończy się streszczeniem powieści, noweli, opowiadania..., podzielonym na tomy, rozdziały, akty w przypadku lektur obowiązkowych i najczęściej omawianych.

Autorki Słownika lektur zadbały o to, by w każdym omówieniu zawarte zostały rzetelne i wyczerpujące informacje zarówno o świecie przedstawionym utworu (czas i miejsce akcji, bohaterowie, wątki, fabuła, akcja), jak i dotyczące jego interpretacji (temat, problematyka, postawy bohaterów). Aby łatwiej Ci było odnaleźć szukaną lekturę, w biografiach pisarzy zastosowano czytelny system odsyłaczy - utwory danego pisarza omówione w tym Słowniku są wytłuszczone i wskazane strzałką.

Swoistymi współautorami są uczniowie, pod dyktando których Słownik został przygotowany. Autorki - nauczycielki polecają go szczególnie tym uczniom, którzy mają kłopoty z zapamiętaniem treści lektur, ich interpretacją oraz tym, którzy po prostu nie lubią czytać.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2003
Wydawca Greg
Format 210x150
Rodzaj Dla młodzieży
Język polski
Ilość stron 410
Podkategoria Wydawnictwa encyklopedyczne dla młodzieży
ISBN 8373273913

Producent: Greg

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.