Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Enron, Lehman Brothers, Worldcom - to tylko przykłady gigantów świata biznesu, których już nie ma na rynku. Dlaczego ci niegdyś niekwestionowani liderzy są już tylko historią?

Dziennikarz biznesowy Tim Phillips przedstawia w książce losy niegdyś wielkich i znanych marek. W każdym z opisanych przypadków dokładnie analizuje przyczyny upadku fi rmy i podkreśla, co można było zrobić, aby sprawy potoczyły się inaczej. Lekki styl autora w połączeniu z ciętym humorem i wnikliwymi obserwacjami sprawiają, że publikację czyta się jednym tchem.

Ta książka nie uczy, jak zbić fortunę. Nie jest też zwykłym poradnikiem biznesowym. Pomoże natomiast zauważyć w porę nadciągające czarne chmury, o ile jest się gotowym patrzeć krytycznym okiem na spółki, dla których się pracuje, w które się inwestuje lub z którymi robi się interesy. Jeśli uczyć się na błędach, to najlepiej na cudzych i tych popełnionych przez największych.

Zbudowanie reputacji zajmuje 20 lat, jej zrujnowanie 5 minut. Jeśli się o tym pomyśli, zaczyna się postępować inaczej.

Warren Buffett

Tak już musi być, że niektóre przedsiębiorstwa ponoszą klęskę. Bez tego nowe i innowacyjne fi rmy nie mogłyby odnieść sukcesu. Jeśli jednak zastanowimy się, które spółki plajtują, kiedy ma to miejsce i jak do tego dochodzi, to często doznajemy szoku, uświadamiając sobie, jak ostatecznie i błyskawicznie wielkie fi rmy znikają z rynku. Gdy już dojdzie do najgorszego, łatwo daje się zidentyfi kować problem, z jakimi borykało się przedsiębiorstwo.

Autor

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2013
Autor Tim Philips
Wydawca Wolters Kluwer Polska
Format 235x165
Rodzaj Poradniki
Język polski
Ilość stron 204
Podkategoria Poradniki - inne
ISBN 9788326444869

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.