Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Podobne produkty

Opis

Tajemnice Inferno to unikalny przewodnik, który zabiera czytelnika w podróż do świata stworzonego przez Dana Browna w jego najnowszej książce zatytułowanej Inferno. Autorzy starają się wyjaśnić czytelnikom tło głównych wydarzeń fabuły, analizują odniesienia do Boskiej komedii Dantego, symbole, wydarzenia historyczne oraz teorie filozoficzne, dzieła sztuki i architektury, które Dan Brown zręcznie wykorzystuje w swej powieści. Jest to również intelektualnie porywająca opowieść o dziele Dantego, jego czasach i ideach, które tworzyły wówczas ożywczy ferment we Florencji u progu Renesansu, a ich znaczenie dziś okazuje się nie mniej istotne.
Dan Burstein i Arne de Keijzer to światowi znawcy literatury Dana Browna, a ich pierwszy nieautoryzowany przewodnik, Tajemnice kodu przez pół roku utrzymywał się na szczycie listy bestsellerów New York Timesa. Po nim zaś pojawiły się kolejne przewodniki, w tym odnoszące się do „Aniołów i demonów” oraz „Zaginionego symbolu”. Na ich podstawie wyprodukowano filmy dokumentarne, a książki wspomnianych autorów przetłumaczono w sumie na ponad 30 języków.

Dla każdego miłośnika prozy Dana Browna Tajemnice Inferno to lektura niezbędna, zmuszająca do myślenia i zachęcająca do sięgnięcia do źródeł – nieśmiertelnej Boskiej komedii Dantego.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2013
Autor Dan Burstein, Arne de Keijzer
Wydawca Astra (Kraków)
Format 206x146
Rodzaj Nauka o literaturze
Język polski
Ilość stron 332
Podkategoria Nauka o literaturze
ISBN 9788389981660

Producent: Astra (Kraków)

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.