Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Opis

Książka opisuje z punktu widzenia języka i jego funkcji komunikacyjnej fenomen talk show na przykładzie "Rozmów w toku" (TVN).

Próbuje odpowiedzieć na pytania o związek studyjnej sytuacji z psychoterapią, o emocje o których mówią najczęściej uczestnicy talk show, oraz o granice telewizyjnych zwierzeń.

Talk show. Szczerość na ekranie?, to książka opisująca z perspektywy lingwistyczno-komunikacyjnej fenomen jednego z najstarszych gatunków medialnych, którego pojawienie się w polskiej telewizji związane jest ściśle z przemianami społeczno-obyczajowymi zapoczątkowanymi w 1989 roku. Autor publikacji, odwołując się do koncepcji rozmowy telewizyjnej, analizuje zachowania językowe i pozajęzykowe uczestników oraz prowadzącej jednego z najpopularniejszych talk show w historii polskiej telewizji - "Rozmów w toku" (TVN). Próbuje odpowiedzieć na pytania: jaki jest związek studyjnej sytuacji z psychoterapią, o jakich emocjach mówią najczęściej uczestnicy talk show, oraz czy istnieją granice telewizyjnych zwierzeń? Okazuje się, że talk show silnie oddziałuje na telewidza, który w obliczu osamotnienia łatwo decyduje się na teleintymność na odległość.

Grzegorz Ptaszek, doktor - językoznawca, psycholog, trener warsztatu i treningu psychologicznego. Pracownik Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, członek Pracowni Języka Elektronicznych Środków Przekazu UW. Uczestnik szkolenia w analizie grupowej w Instytucie Analizy Grupowej ?Rasztów? w Warszawie. Zajmuje się językiem i komunikacją w mediach (z perspektywy nadawczo-odbiorczej), pragmalingwistyką i kształceniem nauczycieli.
powiadom znajome

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2007
Autor Grzegorz Ptaszek
Wydawca Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
Format 206x141
Rodzaj Nauka o literaturze
Język polski
Ilość stron 240
Podkategoria Nauka o mediach
ISBN 9788360501917
Kolekcja Popkultura i media

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.