Opinie klientów:

Sprzedawane przez: DVDmax

  • Darmowa dostawa

  • Darmowy zwrot

Opis

Dziesięć szkół i dziesięć teorii - jak najlepiej wykorzystać tę wiedzę i ukształtować własny styl prowadzenia psychoterapii. Łączenie teorii i praktyki terapeutycznej - wszystko, co najważniejsze?
Bestseller Geralda Corey'a daje nie tylko solidne podstawy dziesięciu współczesnych teorii poradnictwa i psychoterapii - pomoże czytelnikowi dokonać mądrego wyboru i ukształtować zintegrowany styl terapeutyczny.
W tym wydaniu znajdziemy nowy rozdział: "Terapia feministyczna", a także takie zagadnienia jak: zaakcentowanie psychoterapii wielokulturowej i jej implikacji (omówienie tematu w każdym rozdziale), aktualizacja komentarzy na temat teorii psychoterapii oraz wskazówki jak ukształtować własne podejście integracyjne do praktyki terapeutycznej.

Gerald Corey jest wykładowcą na wydziale humanistyki i psychoterapii na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Fullerton i licencjonowanym psychoterapeutą. Obronił doktorat z psychoterapii na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Posiada dyplom z psychologii i poradnictwa oraz członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologii Zawodowej; terapeutą z certyfikatem krajowym, oraz członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego (psychologia i psychoterapia) jak również członkiem Stowarzyszenia Specjalistów Terapii Grupowej.
Gerald Corey otrzymał nagrodę profesora roku na Kalifornijskim Uniwersytecie w Fullerton w 1991. Wykłada i prowadzi zajęcia zarówno magisterskie jak i podyplomowe z psychoterapii grupowej i zajęcia z terapii doświadczenia, teorii praktyki psychoterapii, teorii poradnictwa i terapii oraz etyki zawodowej. Jest autorem i współautorem 14 podręczników z dziedziny poradnictwa i psychoterapii które są obecnie w użyciu, trzech kursów na taśmach wideo którym towarzyszą zeszyty studenta, i 50 artykułów w czasopismach naukowych. Teoria i praktyka poradnictwa i psychoterapii została przetłumaczona na język arabski, indonezyjski, portugalski i chiński. Teoria i praktyka poradnictwa grupowego została przetłumaczona na chiński i hiszpański. W ciągu ostatnich 20 lat Gerald Corey prowadził warsztaty dla psychoterapeutów i psychiatrów pracujących w obszarze psychiatrii ze szczególnym uwzględnieniem poradnictwa grupowego na wielu uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Chinach, Niemczech, Belgii, Szkocji i Irlandii.
Jest też współautorem książki którą napisał wraz ze swoimi córkami Cindy Corey i Heidi Jo Corey poświęconej orientacji w kierunku wyboru studiów pod tytułem Living and Learning (1997).
Wraz z żoną, Marianne Schneider Corey, prowadzi tygodniowe warsztaty szkoleniowe w okresie letnim w miejscowości Idyllwild w Kalifornii. W czasie wolnym od pracy lubi podróżować, chodzić po górach i jeździć na wycieczki rowerem górskim, jak również jeździć Fordem model A z roku 1931.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2005
Autor Gerald Corey
Ilość stron 676
Tłumacz Krzysztof Mazurek
ISBN 83-7298-472-7
Rozmiar 145 x 205 mm
Gatunek Pozostałe
Kategoria Pozostałe

Producent: Zysk i S-ka

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.