Opinie klientów:

Sprzedawane przez: DVDmax

Podobne produkty

Opis

Austin Wright urodził się w Nowym Jorku w roku 1922. Był powieściopisarzem i przez wiele lat profesorem literatury angielskiej na uniwersytecie w Cincinnati. Mieszkał w Cincinnati z żoną i córkami. Zmarł w roku 2003 w wieku osiemdziesięciu lat.


Przed piętnastoma laty Susan Morrow odeszła od pierwszego męża, Edwarda Sheffielda. Pewnego dnia, całkiem znienacka, odbiera w domu - w którym mieszka z drugim mężem i dziećmi - przesyłkę zawierającą manuskrypt pierwszej powieści Edwarda. W liście Edward prosi ją, żeby przeczytała powieść, gdyż zawsze była, jak powiada, jego najlepszym krytykiem. Susan rozpoczyna lekturę. Pochłania ją fikcyjne życie bohatera powieści: profesora matematyki Tony'ego Hastingsa, który odwozi rodzinę do letniego domu w Maine. Gdy towarzyszymy Susan w lekturze, fikcyjne życie profesora Hastingsa pochłania i nas. Zwykłe, uporządkowane życie Hastingsów niespodziewanie i katastrofalnie zbacza z ustalonego kursu, a Susan przypomina sobie własną przeszłość, musi stawić czoła ciemności, która ją wypełnia, nazwać lęki, które podkopują jej przyszłość i zmienią jej życie. Powieść Tony i Susan jest olśniewającym dziełem literackim: przykuwającym uwagę opisem doświadczenia czytelniczego i jednocześnie ekscytującym thrillerem napisanym zdumiewająco frapującym językiem. Jest to także książka o strachu i żalu, zemście i dojrzewaniu, małżeństwie i kreatywności. To książka unikatowa.

Arcydzieło- błyskotliwa, inteligentna powieść pełna zaskoczeń... Łatwo byłoby przyznać, że krytyczna umysłowość Wrighta zdominowała Tony'ego i Susan, ale autor ten jest cudownym gawędziarzem i cudownym pisarzem. Po przeczytaniu Tony'ego i Susan chcę się sięgnąć po inne książki Wrighta.
- "Chicago Sun-Times"

Powieść, która się liczy.
- Frederick Bush

Cudownie napisana książka, choć to ostatnia rzecz, jakiej można oczekiwać od historii o krwawej zemście. Przepiękna!
- Saul Bellow

Pochłaniająca, zatrważająca, piękna i oburzająca... Tej powieści nigdy nie zapomnę...
- Ruth Rendell

Dwie mroczne, przepiękne powieści o zemście w cenie jednej... Od obu najpierw przyspiesza, a potem zamiera serce.
- "New York Newsday"

Thriller uparty jak pitbull. To niezwykle podstępna i przeraźliwie poruszająca książka. Dlaczego Wright nie jest sławny? Nie znajduję odpowiedzi na to pytanie. Jest wspaniały!
- Rupert Thomson

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Austin Wright
Wydawca MUZA
Format 205x145
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 384
Podkategoria Literatura piękna obca
ISBN 9788374959964

Producent: Muza

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.