Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Miłość jako stan emocjonalny - podskórna, potężna, zakazana, nieskończenie cierpliwa - przenika strony powieści Hosseiniego. To niezwykle wzruszająca historia spisana przepiękną prozą.

Kronika trzydziestu lat Afganistanu i głęboko poruszająca opowieść o rodzinie, przyjaźń, nadziei i ocaleniu dzięki miłości. Bez wątpienia najwyżej oceniana, najgłośniejsza, najchętniej czytana powieść 2007 roku. Niekwestionowany bestseller numer 1 w kilkudziesięciu krajach świata sprzedany w imponującej ilości 10mln egzemplarzy.
Osią fabuły rozgrywającej się w Afganistanie w ciągu ćwierć wieku są losy dwóch kobiet, które zarządzeniem losu poślubią tego samego mężczyznę, despotycznego Pusztuna Raszida. Mariam ma zaledwie 15 lat, kiedy ojciec zmusza ją do małżeństwa z wziętym szewcem z Kabulu, człowiekiem starszym od niej o trzydzieści lat. Druga bohaterka, Lajla, urodzona krótko przed rosyjską inwazją, marzy o podróżach i zdobyciu wykształcenia. Kiedy w wyniku wybuchu bomby traci całą swoją rodzinę, zostaje przygarnięta do domu Raszida i Mariam. Tam dochodzi do siebie po traumatycznych przejściach. Wbrew Mariam Raszid poślubia ją w nadziei, że młodssz żona da mu upragnione dziecko, między kobietami rodzi się trudna przyjaźń.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2008
Autor Khaled Hosseini
Wydawca Albatros
Format 195x123
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 432
Podkategoria Literatura piękna obca
ISBN 9788373597341

Producent: Albatros

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.