Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Na początku XX wieku Einstein pokazał, jak znaleźć wszystkie wszechświaty niesprzeczne ze znanymi prawami fizyki oraz naturą oddziaływań grawitacyjnych, odtworzyć ich przeszłość i poznać przyszłość. Jednak w praktyce okazało się to wcale nie takie łatwe. Od tamtego czasu astronomowie, matematycy i fizycy zadają sobie wiele trudu, by uzyskiwać kolejne rozwiązania skomplikowanych równań Einsteina odpowiadające poszczególnym wszechświatom. "Ukryta rzeczywistość" przedstawia ich wysiłki i możliwości, jakie się dzięki nim stopniowo otwierają.

W książce Briana Greena napotkamy wszechświaty, w których prawa fizyki zmieniają się w czasie i przestrzeni, wszechświaty z ukrytymi wymiarami czasoprzestrzennymi, wszechświaty, które są wieczne, wszechświaty znajdujące się wewnątrz czarnych dziur, wszechświaty, których ewolucja nieoczekiwanie dobiega końca, wszechświaty zderzające się ze sobą, wszechświaty inflacyjne oraz wszechświaty, które powstają z czegoś innego - albo i wręcz z niczego.

Brian Green - fizyk teoretyczny, specjalizujący się w teorii strun, profesor Columbia University i jeden z najbardziej znanych popularyzatorów nauki. Autor bestsellerów "Piękno Wszechświata" i "Struktura Kosmosu".

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Brian Greene
Wydawca PRÓSZYŃSKI i S-KA
Format 202x142
Rodzaj Literatura popularnonaukowa
Język polski
Ilość stron 484
Podkategoria Literatura popularnonaukowa
ISBN 9788378393801
Kolekcja Na Ścieżkach Nauki

Producent: Prószyński i S-ka

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.