Opinie klientów:

0

Dodaj recenzję | Zadaj pytanie

Sprzedawane przez:

Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Podobne produkty

Opis

Gdy 12 października 1492 roku Krzysztof Kolumb odkrył wyspę, którą nazwał dumnie San Salwador, był przekonany, że dotarł do wysp u wybrzeży Azji. Pięć lat później włoski nawigator, niejaki Amerigio Vespucci uznał, że ląd ten to jednak nie Azja, lecz odrębny, nieodkryty do tej pory kontynent . Pierwsi autorzy map tkwiący w błędzie, że to właśnie Vespucci był pierwszym Europejczykiem, który dotarł do nowego świata, nieznanemu dotąd kontynentowi nadali na jego cześć nazwę "Amerigo", następnie przekształconą w Amerykę.

Stany Zjednoczone to kraj obejmujący swym zasięgiem obszar mniej więcej: 1/2 powierzchni Rosji, 3/10 powierzchni Afryki; 1/2 powierzchni Ameryki Południowej, nieco mniejszy od Chin, około dwa i pół razy większy od Europy Zachodniej i prawie 31 razy większy od Polski. Te kilka informacji pozwala na stwierdzenie, że Stanów po prostu nie da się poznać od tak, w czasie jednego wypadu.

Jednak przy całej swojej wielkości Stanom Zjednoczonym brakuje zabytków i słynnych miejsc historycznych, z których Europa jest tak dumna. Dlatego też Amerykanie odnaleźli swoją narodową tożsamość nie w perłach architektury, a w cudach, których twórcą jest sama natura. Ameryka Północna posiada wiele unikalnych miejsc krajobrazowych, których odwiedzenie jest wręcz obowiązkiem podczas pobytu w tym kraju. Tutaj, jak nigdzie indziej znajduje swoje potwierdzenie zasada, według której duże jest zawsze piękne: Grand Kanion, wodospad Niagara, jaskinia Mamucia to tylko 3 spośród wielu przykładów...

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2008
Wydawca Pascal
Format 165x120
Rodzaj Podróże
Język polski
Ilość stron 676
Podkategoria Przewodniki
ISBN 9783829765602
Kolekcja Baedeker

Producent: Pascal

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.