Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Czy kryzys gospodarczy, który w 2008 roku dotknął rynki finansowe i bankowe na całym świecie, był do przewidzenia?
Kto tak naprawdę na nim zarobił?
Dlaczego garstka osób, która rozumiała, co się dzieje i co może się zdarzyć, nie obnosiła się zanadto ze swoją wiedzą?

CHCIWOŚĆ, KORUPCJA, ZIMNA KALKULACJA
I TAJEMNICE, O KTÓRYCH NIEWYGODNIE MÓWIĆ.
KULISY NAJWIĘKSZEGO KRACHU FINANSOWEGO NASZYCH CZASÓW!

"Michael Lewis od niemal dwudziestu lat wyjawia największe tajemnice amerykańskiego rynku finansowego. W swej pierwsze książce, Poker kłamców, bez skrupułów rozprawił się z kulturą Wall Street, która poznał pracując w banku inwestycyjnym Salomon Brothers. Od tamtej pory wszystko, za co się zabierze, zamienia w złoto. Wielki szort, w którym połączył gorący, aktualny temat z solidnym, wnikliwym dziennikarskim śledztwem, jest tego najlepszym dowodem".
Bookmarks Magazine

Tylko niewtajemniczonym wydaje się, że kryzys na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych zaczął się jesienią 2008 roku. Znawcy tematu doskonale wiedzą, że prawdziwy, cichy krach miał miejsce rok wcześniej: na rynkach derywatów powiązanych z obligacjami i hipotekami, gdzie wykorzystano mizerię finansową uboższych, zadłużonych warstw społeczeństwa amerykańskiego. Na rynkach, na które SEC nie ośmielała się, czy też wolała nie zaglądać.
Wszystkich nas jednak nurtują pytania, na które nikt nie potrafił dać dotychczas satysfakcjonującej odpowiedzi. Czy ktoś rozumiał ryzyko leżące w założeniu nieustannego wzrostu cen nieruchomości, pomnażane dzień w dzień poprzez kreację tajemnych papierów wartościowych opartych na kredytach hipotecznych wątpliwej jakości? Czy ktoś zauważył, na co się zanosi? Czy ktoś spostrzegł w porę, że rynek nieruchomości staje się czarną dziurą i zarobił w ten sposób miliardy dolarów? Kim była ta garstka uparciuchów, których koledzy i współpracownicy zbywali lekceważącym określeniem "Kurczak Mały"?
Wielki Szort. Mechanizm maszyny zagłady to pierwszy dokument, który szczegółowo przedstawia kulisy największego ogólnoświatowego kryzysu naszych czasów. Lewis opowiada historię równie wciągającą i niezwykłą jak w swoich poprzednich bestsellerach, dowodząc po raz kolejny, że jest znakomitym, obdarzonym humorem kronikarzem naszych czasów.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Michael Lewis
Wydawca Sonia Draga
Format 205x143
Rodzaj Historia
Język polski
Ilość stron 288
Podkategoria Politologia
ISBN 9788375083347

Producent: Sonia Draga

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.