Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Więzienie NKWD jest kolejnym tomem wstrząsającym opisem morderczych walk, jakie toczył Wehrmacht na terenie Związku Radzieckiego. Koszmar systemu radzieckiego jest porównywalny z brutalnością toczonych walk. Nasi bohaterowie ponownie stają się marionetkami w rękach losu i dowódców-szaleńców. Zaprawieni już w działaniach wojennych stają w obliczu czegoś, czego dotychczas nie doświadczyli ? NKWD zgotowało im piekło na ziemi.

Autor, z pochodzenia Duńczyk, który znalazł się w wyniku splotu przypadków życiowych w szeregach Wehrmachtu, jest wnikliwym obserwatorem działań bojowych i życia na froncie. Był osiem razy ranny i zakończył wojnę w stopniu porucznika.
Sven Hassel napisał czternaście powieści, które zostały przetłumaczone na piętnaście języków i wydane w nakładzie przeszło pięćdziesięciu milionów egzemplarzy.

z 4 strony okładki

?? Kiedy dałeś rozkaz otwarcia ognia, Henckel? ? Dokładnie sześć minut temu ? odparł z dumą kapitan. ? Sześć minut temu! I rozkazałeś strzelać wszystkim jednostkom? ? Oczywiście, panie pułkowniku. ? Ty nieprawdopodobny głupcze! Czy zdajesz sobie sprawę, co narobiłeś? Grupy pancerne i piechota już zaatakowały. Doszli do pierwszych celów ataku, gdy ty otworzyłeś ogień! Sześć minut za późno! ? krzyczał pułkownik. ? Wbiłeś nasze oddziały w ziemię! Zmasakrowałeś je! Rosyjska artyleria nie zrobiłaby tego lepiej! Twoja decyzja posłała cały korpus armijny do piekła! Siedź w kącie i czekaj, aż przyjdzie po ciebie mój adiutant. Przekaż pistolet porucznikowi Rothe! Jesteś aresztowany!?

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Autor Sven Hassel
Wydawca Erica
Format 178x105
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 488
Podkategoria Literatura piękna obca
ISBN 9788389700728

Producent: Erica

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.