Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Podobne produkty

Opis

„Porywająca opowieść o oblężonym Sarajewie”
J.M. Coetzee „Wspaniała, potężna powieść” Yann Martel, autor Życia Pi „Nie potrafię sobie wyobrazić cudowniejszej, bardziej kunsztowni napisanej książki o tym, jak wojna deprawuje ludzi” ZZ Packer Sarajewo podczas oblężenia (1992). Z nieba spadają granaty, snajperzy sieją śmierć, a pewien wiolonczelista siedzi przy oknie i gra Adagio Albinoniego. Chwilę później na ulicy wybuch pocisku zabija dwadzieścia dwie osoby stojące w kolejce po chleb. Przez następne dwadzieścia dwa dni każdego popołudnia wiolonczelista schodzi na dół i oddaje hołd zmarłym, grając Adagio. W swojej powieści Steven Galloway opisuje historię z punktu widzenia trzech mieszkańców Sarajewa: Kenana, który usiłuje zdobyć wodę dla swoich bliskich, Dragana, który mocno przeżywa rozłąkę z synem i żoną, oraz „kontrsnajperki” o pseudonimie Strzała. Wiolonczelista z Sarajewa to książka piękna i wzruszająca, żywy portret odwagi zniszczonego miasta. To opowieść o przetrwaniu, o walce z pokusą nienawiści, o niezłomności ludzkiego ducha mimo strachu i cierpienia. Steven Galloway urodził się w Vancouver w 1975 roku. Debiutował powieścią Finnie Walsh (2000), nominowaną do kanadyjskiej nagrody First Novel Award. Jego druga powieść, Podniebny spacer (2003, wyd. polskie 2006), była nominowana do nagrody im. Ethel Wilson i została przetłumaczona na kilka języków. „Ta porywająca opowieść wykracza poza swój czas i miejsce. To historia uniwersalna, świadectwo poszukiwania sensu, odkupienia i człowieczeństwa nawet w obliczu niewyobrażalnej grozy”
Khaled Hosseini, autor Chłopca z latawcem i Tysiąca wspaniałych słońc „Powieść Gallowaya jak każda dobra proza przenosi czytelnika w świat, który zwykle jest mu obcy, przybliża go i pozwala zrozumieć. To wspaniała, potężna powieść o ludziach, którzy zachowują – lub odzyskują – swoje człowieczeństwo w skrajnie trudnej sytuacji”
Yann Martel, autor Życia Pi „Krótka i znakomita. […] Imponuje sprawność, z jaką Galloway za pomocą zwykłych, zupełnie niepozornych postaci zgłębia wybrane tematy: szaleństwo wojny domowej, jej nieodłączne barbarzyństwo, cynizm tych, którzy czerpią wymierne korzyści z cudzej niedoli. Autor wystrzega się przesady, dzięki czemu wędrówki Kenana i Dragana […] jeszcze bardziej zapadają w pamięć”
Andrew Riemer, „Sydney Morning Herald” „ Proza Gallowaya to piękna, przepełniona humanizmem muzyka, która towarzyszy czytelnikowi jeszcze długo po lekturze”
ZZ Packer „[Książka] trzyma w napięciu i nie pozwala o sobie zapomnieć. […] Posługując się wspaniale nakreślonymi postaciami i oszczędną fabułą, Galloway sugestywnie przybliża odległy konflikt” „Publishers Weekly” „Imponujące dzieło”
Sara Dowse, „Canberra Times”.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2015
Autor Steven Galloway
Wydawca Marginesy
Format 197x130
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 288
Podkategoria Literatura piękna obca
ISBN 9788364700767

Producent: Marginesy

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.