Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Pierwsza w Polsce monografia poświęcona wojnie na morzach w okresie napoleońskim z uwzględnieniem konfliktu brytyjsko-amerykańskiego.

Marzenia Napoleona o zbudowaniu imperium na Wschodzie zostaly zniweczone przez dwóch oficerów brytyjskiej marynarki wojennej: Nelsona pod Abukirem i sir Sidneya Smitha, który obronił twierdzę Akka. Nastąpiło potem piętnaście lat krwawych zmagań, ale ta wojna została wygrana na morzu.

Książka Roya i Lesley Adkinsów przedstawia morskie batalie we frapującej narracji ożywionej relacjami ludzi porwanych przez tę dziejową burzę. Czytamy o pasjonujących pojedynkach toczonych przez mężne załogi pojedynczych okrętów, zaciętych bitwach między całymi flotyllami, desantach morskich na nieprzyjacielskie bazy, ale i o subtelnej grze wywiadów. Strategiczne decyzje przeplatają się tu z losami tak niezwykłych postaci, jak nemezis Napoleona - sir Sidney Smith, Thomas Cochrane - pierwowzór Jacka Aubreya, korsarzy, agentów, sadystycznych dowódców i marynarzy pozostawianych na samotnych skałach.

W Anglii książka została uznana za jeden z najlepszych militarnych tytułów 2006 roku.

Autorzy są archeologami i historykami, a także pisarzami z bogatym dorobkiem popularno-naukowym. Należą do Institute of Field Archaeologists w Londynie oraz Society of Antiquaries of London. Roy Adkins napisał też monografię jednego z najważniejszych wydarzeń tu omawianych: Trafalgar: The Biography of a Battle.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2008
Autor Roy Adkins, Lesley Adkins
Wydawca Rebis
Format 240x158
Rodzaj Historia
Język polski
Ilość stron 604
Podkategoria Historia powszechna
ISBN 9788375100853

Producent: Rebis

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.