Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

  • Darmowy zwrot

  • Darmowa dostawa

Opis

WCIĄGAJĄCY POJEDYNEK PISARZY MIERZĄCYCH SIĘ ZE ŚWIATEM I ZE SOBĄ NAWZAJEM.

Szaleńczo zabawny duet.
„New York Times”

Zarażają erudycją.

„Financial Times”

BHL: Wszystko tu jest. Pańska miernota. Moja nicość. Owa donośna pustka, która zastępuje nam myśli. Owo wspólne nam zamiłowanie do komedii, jeśli nie do oszustwa. Od trzydziestu lat zadaję sobie pytanie, jak ktoś taki jak ja mógł, i nadal może, zwodzić.

MH: Nie pragnę być kochanym wbrew temu, co we mnie najgorsze, lecz właśnie z racji tego, co we mnie najgorsze, posuwam się nawet do pragnienia, by to, co we mnie najgorsze, było tym, co ludzie we mnie wolą.

O AUTORACH

Michel Houellebecq –najsławniejszy pisarz francuski. Jego popularne powieści, zwłaszcza Cząstki elementarne, a także wydana tuż przed atakami z 11 września 2001 Platforma, wywołały burzliwą debatę na temat kryzysu zachodniej cywilizacji. W 2000 roku pisarz opuścił Francję, by zamieszkać najpierw w Irlandii, a następnie w Andaluzji. Za swoją ostatnią powieść Mapa i terytorium otrzymał prestiżową Nagrodę Goncourtów.

Bernard-Henri Lévy –jeden z najbardziej znanych i najbardziej wpływowych francuskich intelektualistów. Zdobył popularność w latach 70. dzięki krytyce radykalnej lewicy. Opublikował wiele artykułów i ponad trzydzieści książek. Wiele z nich powstało na podstawie wypraw, podczas których relacjonował najgorętsze konflikty w różnych częściach świata.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Michael Houellebecq, Bernard-Henri Levy
Wydawca Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Format 195x125
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 334
Podkategoria Literatura piękna obca
ISBN 9788362467709

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.