Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Marius von Mayenburg - ur. w 1972 r. w Monachium. Studiował literaturę starogermańską. W 1992 roku w Berlinie podjął naukę dramaturgii w Hochschule der Kunste. Rozgłos przyniosła mu sztuka Ogień w głowie w 1997 roku, w którym otrzymał nagrodę im H.v.Kleista ("Kleist-Forderpreis fur Junge Dramatik"). Od kilku lat pełni funkcję autora rezydenta w Schaubuhne am Lehniner Platz.

Falk Richter - urodzony w 1969 r. Studiował lingwistykę, filozofię i reżyserię teatralną w Hamburgu. Pracuje jako niezależny autor sztuk teatralnych i słuchowisk, tłumacz dramaturgii amerykańskiej i reżyser w Hamburgu, Dusseldorfie, Berlinie, Wiedniu, Atlancie, San Francisco. Zaliczany jest do czołowych dramatopisarzy i reżyserów w Niemczech. W tekstach porusza problemy hegemonii USA, manipulacji mediami i opinią publiczną.

Ronald Schimmelpfennig - urodzony w 1967 r. w Getyndze. Studiował reżyserię w Monachium, odbył staż w monachijskim teatrze Kammerspiele jako asystent reżysera. Od roku 1996 pisze sztuki teatralne. Schimmelpfennig zalicza się do grona najczęściej wystawianych autorów niemieckojęzycznych. Jego sztuki tłumaczone są na wiele języków i wystawiane na całym świecie.

Kerstin Specht - ur. w 1956 r. w Kronach w Bawarii. Po studiach germanistycznych w Monachium podjęła pracę asystentki reżysera w bawarskim radiu Bayerischer Rundfunk. W roku 1985 rozpoczęła studia w Wyższej Szkole Telewizyjnej w Monachium. Od roku 1900 pisze sztuki teatralne. Jest laureatką licznych konkursów i nagród.

Wolfgang Sreter - ur. w 1946 r. w Pasawie. Niemiecki autor opowiadań, krótkiej prozy i sztuk teatralnych. Studiował ekonomię i socjologię w Wurzburgu, Regensburgu i Monachium. W roku 1993 otrzymał stypendium miasta Monachium dla literatów, w roku 2000 nagrodę teatru Landestheater Schwaben w Memminegn (Bawaria), w roku 2005 otrzymał nagrodę literacką "Irseer Pegasus". Żyje jako niezależny pisarz w Monachium.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2010
Autor praca zbiorowa
Wydawca Agencja ADiT
Format 209x142
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 256
Podkategoria Dramat
ISBN 9788360699072

Producent: Agencja ADiT

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.