Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Barbara Piontek - dr nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Teorii i Programowania Rozwoju Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Katowicach na kierunku Ekonomia oraz Finanse i Bankowość, a także Wydział Teologii na KUL-u. Stopień doktora nauk ekonomicznych uzyskała na Wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ekonomistów i Zasobów Naturalnych. Opublikowała ponad 65 prac samodzielnych i jako współautor, w tym prace badawcze i ekspertyzy dla gmin województwa śląskiego.

Jest autorem książki Koncepcja rozwoju zrównoważonego i trwałego Polski, wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN, która została wyróżniona Nagrodą im. Profesora Jerzego Kołodziejskiego przyznaną przez Narodową Fundację Ochrony Środowiska oraz pismem Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, który stwierdził, że wykorzystał tę książkę do przygotowania swoich wystąpień na Konferencji Rio + 10 w Johannesburgu.

W niniejszej publikacji podjęto jedną z najistotniejszych kwestii współczesnego świata, a mianowicie odpowiedź na pytanie, czy upowszechniana ideologia TINA (there is no alternative), urzeczywistniająca proces globalizacji, posiada swoją alternatywę? Na przykładzie polskiej transformacji ustrojowej wykazano, że może ją stanowić transformacja niszowa. Warunkami wdrażania transformacji niszowej są: poprawne zdefiniowanie kategorii rozwój, określenie założeń dla transformacji niszowej, jakie wynikają ze współcześnie funkcjonujących koncepcji rozwoju oraz określenie rozwiązań instytucjonalnych umożliwiających wdrożenie transformacji niszowej. Transformacja niszowa jest nowym wyzwaniem dla polityki społeczno-gospodarczej. Jest wyzwaniem, które może zapewnić globalizację z "ludzką twarzą", czego domaga się Grupa Lizbońska.

W pracy na przykładzie gmin województwa śląskiego zinwentaryzowano i oceniono, jakim koncepcjom transformacji podporządkowany jest rozwój lokalny.

Oddawana w ręce Czytelników książka może służyć jako podręcznik dla studentów i wykładowców wszystkich kierunków ekonomicznych, zarządzania i administracji. Jest skierowana do polityków gospodarczych i pracowników administracji państwowej, osób odpowiedzialnych za transformację sektora publicznego, działaczy samorządowych, przedsiębiorców, instytucji zajmujących się rozwijaniem przedsiębiorczości lokalnej, wspieraniem biznesu lokalnego osób odpowiedzialnych za kształtowanie świadomości i egzystencjalnych wyborów człowieka oraz wszystkich, którzy odpowiadają za przekazywane wartości i kształtowanie rozwoju.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2006
Autor Barbara Piontek
Wydawca Hala
Format 240x170
Rodzaj Biznes i ekonomia
Język polski
Ilość stron 480
Podkategoria Ekonomia
ISBN 9788389768018
Kolekcja Nauka dla praktyki

Producent: Hala

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.