Opinie klientów:

0

Dodaj recenzję | Zadaj pytanie

Sprzedawane przez:

Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Wspomnienia wilnianina to książka opisująca życie rodziny wileńskiej w okresie międzywojennym i okupacyjnym, nawiązująca do ówczesnych wydarzeń historycznych. Autor odnosi się także do wielu wydarzeń z dziejów miasta sprzed pierwszej wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem Antokola i sąsiadujących z nim dzielnic, miejsc dobrze mu znanych z lat młodzieńczych.
W skrócie opowiada o dziejach Wilna, pragnąc utrwalić jak najwięcej wiadomości historycznych o tym mieście, mając świadomość, że do swych rodzinnych stron może nigdy już nie wróci. Ustrój komunistyczny
i litewski nacjonalizm zaczął na nowo tworzyć historię tej ziemi. Dookoła trwało niszczenie i fałszowanie oraz zacieranie śladów wszystkiego, co było kiedyś związane z polskością i wspólną historią obu narodów. Intencją autora jest, aby wraz z odejściem żyjącego w tamtych czasach pokolenia, nie zaginęły ślady polskości rodzinnego miasta i pięknej Ziemi Wileńskiej. Książka jest cennym przyczynkiem do pokazania losów Kresowiaków.
Autor opisuje również swą służbę wojskową w Wojsku Polskim, między innymi w Bieszczadach, w jednostkach działających w rejonie Sanoka i Leska, gdzie był świadkiem tragedii mieszkańców tej ziemi.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2009
Autor Kazimierz Czyrkowski
Wydawca Marpress
Format 212x150
Rodzaj Wydawnictwa regionalne
Język polski
Ilość stron 222
Podkategoria Wydawnictwa regionalne - Kresy
ISBN 9788375280319

Producent: Marpress

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.