Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Opis

Śpiewnik Z MELODIĄ l PIOSENKĄ PRZEZ ŚWIAT jest wybranym zbiorem popularnych i na ogół znanych w Polsce i w świecie piosenek, przebojów, które śpiewane są podczas przeróżnych okazji, jakich dostarcza nam życie. Żeby przybliżyć je wszystkim, którzy chcą i lubią śpiewać oraz upowszechnić nasze śpiewanie - bez względu na wiek - spośród wielu tysięcy wybrałem te najbardziej lubiane i wpadające w ucho, starając się skompletować do nich wszystkie zwrotki.
Pod hasłem: PIOSENKA NIE ZNA GRANIC - wejdźmy w trzecie tysiąclecie z tysiącem piosenek, z tym przekonaniem, że rzeczywiście PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO!
Ponieważ trudno byłoby wydać tak wielką ilość piosenek w jednym, czy nawet dwóch tomach (nie mówiąc już o pisaniu nut, na których przecież nie wszyscy się znają, a akompaniatorzy zawsze sobie jakoś poradzą) cały śpiewnik został podzielony tematycznie na kilka Zeszytów. Ułatwi to wybór - każdemu według jego potrzeb i gustu.
Komplet śpiewnika Z MELODIĄ l PIOSENKĄ PRZEZ ŚWIAT składa się więc z 9-ciu zeszytów:
Zeszyt 1 - Popularne piosenki biesiadne
Zeszyt 2 - Piosenki rozrywkowe, żartobliwe l kabaretowe
Zeszyt 3 - Piosenki harcerskie, żeglarskie l morskie
Zeszyt 4 - Ballady cygańskie l kowbojskie oraz piosenki na pożegnanie
Zeszyt 5 - Piosenki miłosne
Zeszyt 6 - Piosenki liryczne, nastrojowe l religijne
Zeszyt 7 - Piosenki ludowe, góralskie
Zeszyt 8 - Piosenki partyzanckie l wojskowe
Zeszyt 9 - Piosenki ojczyźniane, patriotyczne l historyczne

Zeszyt 10 - który ukaże się w przyszłości, będzie zawierać SUPLEMENT uzupełniający śpiewnik o nowe piosenki, które lubimy śpiewać (chętnie skorzystam z ciekawszych propozycji, które proszę nadsyłać na podany niżej adres - wraz z ew. uwagami).
Popularne piosenki obcojęzyczne (poza oryginalnym językiem angielskim) podane są w przystępnej, tzw. wolnej transkrypcji polskiej, w celu ułatwienia korzystania z tekstu, natomiast piosenki religijne wplecione są także (tematycznie) niemal do wszystkich Zeszytów. Ponieważ trudno jest dokładnie ustalić autorstwo wszystkich piosenek, zachowując jednocześnie ich oryginalną treść (słowa niekiedy bywają zmienione, a w wielu przypadkach dane te w rożnych śpiewnikach są mylne), generalnie odstąpiłem od wyszczególnienia nazwisk twórców tekstów 1 muzyki (poza kilkoma wyjątkami) - za co autorów tekstów przepraszam. Także nie chcąc narzucać tonacji (skali głosu) - nie podaję funkcji muzycznych,wychodząc z założenia, ze każdy muzyk-akompaniator mając do dyspozycji dowolny Instrument, sam sobie z tym poradzi we własnym zakresie, i na swój sposób. Piosenki zebrane są w porządku alfabetycznym, których Spis znajduje się na końcu Zeszytu.
A zatem: Idźmy przez życie śpiewająco, Z MELODIĄ l PIOSENKĄ PRZEZ ŚWIAT! Wielu z nas ma swoje ulubione melodie, czasem zasłyszane gdzieś i kiedyś, które często nucimy, do których wracamy, a do których zwykle brakuje nam słów. Ten właśnie śpiewnik pozwoli Ci uzupełnić tę lukę, wypełniając]ą treścią jakże pięknych nieraz słów piosenki
W równie pięknych słowach dziękuję wszystkim, którzy wspierają wydanie tego śpiewnika, szczególnie moim Przyjaciołom z St. Petersburg na Elorydzie, którzy byli dla mnie natchnieniem do jego opracowania.
Wkraczając w nowe Tysiąclecie odkrywajmy świat na nowo, ubarwiając go melodią i piosenką, by - parafrazując francuskiego filozofa, Renie Descartesa – zawołać ŚPIEWAM, WIĘC JESTEM, WIĘC ŻYJĘ!

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2000
Autor Eugeniusz Elerowski
Wydawca Elerowski Eugeniusz
Format 205x145
Rodzaj Rozrywka, hobby
Język polski
Ilość stron 172
Podkategoria Muzyka rozrywkowa
ISBN 8390833484

Producent: Elerowski Eugeniusz

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.