Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Obu autorów z tego duetu nikomu nie trzeba przedstawiać. Jedno z najostrzejszych piór Polski, niepowtarzalny satyryk Michał Ogórek i uznany artysta fotografik Zenon Żyburtowicz bez patosu, ale za to z humorem opowiadają przede wszystkim o zwykłym życiu w PRL-u z jego zawiłościami i niedorzecznościami.
Obecnie PRL niektórym kojarzy się głównie z gagami z filmów Barei, Peweksem, kasetami magnetofonowymi oraz piosenkami Scorpionsów czy Franka Kimono. Jednak dla innych to wciąż wspomnienie szarej, pełnej trudów egzystencji.
Oto prawdziwy PRL - śmieszny, absurdalny i zarazem skłaniający do zadumy.

Michał Ogórek dziennikarz, felietonista, satyryk. Od dwudziestu lat związany z "Gazetą Wyborczą". Autor książek m. in. "Przewodnik po Polsce", "Najlepszy Ogórek czyli kalendarz na każdy rok", "Urok lat minionych", "Poczet królów polskich". W Telewizji Kino Polska prezentował cykl kronik filmowych "Na przełaj przez PRL".

Zenon Żyburtowicz - reporter i artysta fotografik. Podróżnik. Członek Academie Internationale de Lutece w Paryżu, Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury i Związku Polskich Artystów Fotografików. Fotografował dla "Schweizer Illustrierte" i wiedeńskiego "Die Ganze Woche". Laureat
mnóstwa nagród za fotoreportaże i uczestnik wielu wystaw krajowych i zagranicznych. Autor wielu albumów, m.in. docenianego albumu Portret PRL. Twarze i maski.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Michał Ogórek, Zenon Żyburtowicz
Wydawca Carta Blanca
Format 240x160
Rodzaj Albumy
Język polski
Ilość stron 352
ISBN 9788377052044

Producent: Carta Blanca

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.