Opinie klientów:

Oferta: DVDmax

Opis

Kiedy była policjantka, kobieta silna i niezależna, która nie boi się przyłożyć sierpowym, zatrudnia się w wydawnictwie literackim jako poszukiwaczka historii, wiadomo, że można spodziewać się wszystkiego poza rutynowymi obrazkami zza zakurzonego biurka. Ewa to niestrudzona tropicielka kuriozalnych opowieści, wierna słuchaczka ekscentryków i pocieszycielka malowniczych nieudaczników. Eskalacja niekonwencjonalności i absurdu sprawia, że bez zaskoczenia przysłuchujemy się jej rozmówcom, nawet Annie Jantar czy Arnoldowi Schwarzeneggerowi!

Agnieszka Wolny-Hamkało z wirtuozerią żongluje popkulturowymi kliszami i igra z wzorcem kobiecej seksualności. Jej wyzwolona bohaterka, silna i wrażliwa, to polskie wcielenie Lary Croft. Szalone, nieprzewidywalne i dążące ku samozatraceniu. Ku zaćmieniu.

AWuHa (czytaj Agnieszka Wolny-Hamkało) jest zjawiskiem atmosferycznym, które trudno wyjaśnić. Nieokiełznana jest, nieobliczalna jest. Jej twórczość pełno ma przeróżnych otworów, dziur, dziurek i z każdej coś wystaje lub do każdej coś wpada. Jest jak piłeczki z totalizatora, unoszone sprężonym powietrzem (czytaj talentem), latają i latają jak wariatki, aż któraś z nich wpadnie do otworu i już, pointa siedzi.
Janusz Rudnicki


Gdyby Lynch i Bareja mieli dziecko, to byłaby nim Agnieszka Wolny-Hamkało. Z wdziękiem prowadzi czytelnika przez absurdalne, straszne, perwersyjne, symulakryczne, a przede wszystkim rozbrajająco swojskie kręgi piekła. Cóż, jeśli ekspolicjantka po przejściach zatrudnia się jako head hunterka w wydawnictwie literackim, a potencjalni autorzy są dewiantami lub radośnie zmutowanymi klonami powszechnie znanych postaci, nie może wyjść z tego książka dla dzieci. Niejaki Tofik (słodka synteza pisarza made in Poland) odsłania zakamarki swej pisarskiej duszy za pomocą języka (także literackiego), Arnold S. (ten od mięśni) okazuje się poetą, a w dodatku Anna (nomen omen) Jantar ożywa w bursztynowej fantazji swego fana. Dzieje się, oj, dzieje! Nic jednak nie dzieje się tu bez powodu; jest to bowiem mistrzowska opowieść o tym, jak skutecznie i szybko dobić do dna, książka z kluczem, przy czym klucz do niej jest zwodniczy, dobijanie do dna sprawia dekadencką radość, a dno okazuje się podwójne.
Natasza Goerke

Specyfikacje

main

Rok wydania 2013
Autor Agnieszka Wolny-Hamkało
Wydawca Czarne
Format 206x126
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 200
Podkategoria Literatura piękna polska
ISBN 9788375366631

Producent:Czarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.