Opinie klientów:

Oferta: Matras Księgarnie

  • Darmowy zwrot

Opis

Historia kradzieży z Luwru Mona Lizy, arcydzieła Leonarda da Vinci.

21 sierpnia 1911 roku zdarzyła się rzecz niewiarygodna - z Luwru zniknęła Mona Liza, arcydzieło Leonarda da Vinci. Zuchwała kradzież stała się wyzwaniem dla francuskiej policji i wywołała burzę nie tylko we Francji. Wśród podejrzanych znaleźli się nawet Pablo Picasso i Guillaume Apollinaire... Autorka, zarysowując tło historyczne wydarzenia - kształtowanie się nowoczesnego rynku sztuki, działalność kolekcjonerów oraz pojawienie się niezliczonych artystycznych i popularnych trawestacji obrazu - pokazała fascynujący obraz epoki, w której zrodziła się kultura masowa.

R.A. Scotti pieczołowicie odtworzyła szczegóły kradzieży najsłynniejszego obrazu świata, rozmaite wątki śledztwa, teorie dotyczące domniemanych sprawców i wreszcie rozwiązanie zagadki. Bogactwo szczegółów, barwne postacie i żywa narracja sprawiają, że książkę czyta się jak dobry kryminał.

R.A. Scotti (zm. 2010), absolwentka Loyola University, naukę kontynuowała w Rzymie. Napisała dwie prace z zakresu literatury faktu, w których połączyła wiedzę historyczną z umiejętnościami pisarskimi: Basilica: The Splendor and the Scandal - Building St. Peter's oraz Sudden Sea: The Great Hurricane of 1938. W jej dorobku pisarskim znajduje się też kilka powieści.

Specyfikacje

main

Rok wydania 2010
Autor R.A. Scotti
Wydawca Rebis
Format 220x165
Rodzaj Sztuka
Język polski
Ilość stron 256
Podkategoria Sztuka, historia sztuki
ISBN 9788375105766

Producent:Rebis

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.