Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Monografia stanowi opracowanie z zakresu zwiększania skuteczności działań firm funkcjonujących w łańcuchu dostaw. Przedstawia zarządzanie ryzykiem jako narzędzie determinujące ciągłość prowadzonych przez przedsiębiorstwa procesów operacyjnych. Opracowanie wprowadza w tematykę partnerstwa na rynku B2B, wskazując na zagrożenia pojawiające się podczas współpracy, w tym również w wyniku korzystania z outsourcingu i offshoringu.

W monografii opisano ilościowe oraz jakościowe metody i techniki służące do oceny ryzyka pojawiającego się w relacjach dostawca-odbiorca. Wskazano także narzędzia ograniczające tego typu ryzyko, w tym wymagania systemów zarządzania opartych na międzynarodowych standardach zarządzania (m.in. jakością, środowiskiem, bezpieczeństwem), koncepcję Six Sigma oraz elementy Toyota Production System (Kaizen, 5S/TPM).

W publikacji zaprezentowano bazującą na najlepszych praktykach, modelową koncepcję zarządzania ryzykiem na rynku B2B, która mogłaby być wykorzystana przez firmy chcące skutecznie zarządzać procesami przepływu w łańcuchu dostaw.

prof. dr hab. Maciej Szymczak:

Choć tematyka zarządzania łańcuchem dostaw jest już dobrze eksponowana w literaturze przedmiotu – tak obcej, jak i krajowej – niewiele jest wciąż wartościowych publikacji dotyczących zarządzania ryzykiem w łańcuchu dostaw. Opublikowanie monografii uznaję zatem za niezwykle zasadne. Wysoki poziom kompleksowości przeprowadzonych przez Autorkę wywodów naukowych, zawarte wartościowe wyniki badań, jak i wartość aplikacyjna zaleceń formułowanych w proponowanej koncepcji zarządzania stanowią o wartości tej pozycji.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Grażyna Wieteska
Wydawca Difin
Format 230x160
Rodzaj Biznes i ekonomia
Język polski
Ilość stron 288
Podkategoria Organizacja, zarządzanie
ISBN 9788376414935

Producent: Difin

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.