Opinie klientów:

0

Dodaj recenzję | Zadaj pytanie

Sprzedawane przez:

Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Podobne produkty

Opis

"Niezgodna" i "Zbuntowana" po "Igrzyskach śmierci" największe młodzieżowe bestsellery 2012 sprzedane w USA w blisko 1 000 000 egzemplarzy.

JEDYNA TRYLOGIA, KTÓRA POWTARZA SUKCES IGRZYSK ŚMIERCI

Tom 1 NIEZGODNA
NUMER 1 "NEW YORK TIMESA" PRZEZ 3 TYGODNIE
OD 17 TYGODNI W TOP 3 "NEW YORK TIMESA"

PONAD 600 000 SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY W USA
PRAWA DO TŁUMACZENIA SPRZEDANE DO 30 KRAJÓW
SUMMIT ENTERTAINMENT - PRODUCENT ZMIERZCHU - REALIZUJE FILM
NAJLEPSZA KSIĄŻKA 2011 (PRZED HARUKIM MURAKAMIM!)
WEDŁUG CZYTELNIKÓW GOODREADS - NAJWIĘKSZEGO PORTALU CZYTELNICZEGO ŚWIATA

Niezgodna wykracza poza Igrzyska śmierci: wartką akcję i niewyczerpaną wyobraźnię dopełnia refleksją nad dojrzewaniem - do samodzielności i do miłości.
"New York Times"

Zarówno Niezgodna, jak Igrzyska śmierci przemawiają do wyobraźni swoją oryginalnością i postaciami bohaterek - narratorek - nie konwencjonalnych miłych dziewczynek, lecz twardych, ostrych młodych kobiet. Obie zaczynają od publicznego rytuału, który zdeterminuje ich przyszłość. I obie muszą wziąć udział w krwawej walce, która rozgrywa się na oczach wszystkich.
"New York Times Book Review"

Tom 2 ZBUNTOWANA

DEBIUTUJE NA LIŚCIE BESTSELLERÓW "NEW YORK TIMESA" JAKO NUMER 1 I UTRZYMUJE SIĘ W TOP 3
OD MAJA 2012

PONAD 300 000 SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY W USA W CIĄGU DWÓCH MIESIĘCY

Jeden wybór może cię zmienić.
Jeden wybór może cię zniszczyć...

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) - to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.
Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest NIEZGODNY - i musi być wyeliminowany...

Dzień, kiedy szesnastoletnia Tris dokonała wyboru, powinien zostać uczczony świętowaniem przez frakcję, do której przystąpiła - jednej z pięciu, jakie istnieją w zniszczonym katastrofą Chicago. Zamiast tego zakończył się tragedią. Przejście z Altruizmu do Nieustraszoności zburzyło jej świat, pozbawiło rodziny, zmusiło do ucieczki, ale i połączyło z Tobiasem - Nieustraszonym o stalowych oczach.

Od tamtej chwili walka frakcji przerodziła się w otwartą wojnę. A podczas wojny trzeba stanąć po jednej ze stron. Wybory są jeszcze bardziej dramatyczne - i jeszcze bardziej nieodwołalne. Zwłaszcza dla Tris, NIEZGODNEJ, która wciąż zmaga się z natrętnymi pytaniami o konsekwencje swojej decyzji, z żalem i wyrzutami sumienia, swoją tożsamością i lojalnością, polityką i miłością. Lecz wstrząsające nowe odkrycia i zmieniające się sojusze sprawią, że musi ujawnić prawdę o sobie. Nawet jeśli miałaby stracić wszystko. A żeby ocalić tych, których kocha, musi złamać niewzruszone reguły swojego bezwzględnego świata...

Dwudziestodwuletnia Veronica Roth podbiła w 2011 roku świat powieścią Niezgodna - pierwszą częścią trylogii porównywanej z Igrzyskami śmierci. Prawa do ekranizacji kupiła natychmiast wytwórnia Summit Entertainment (producent Zmierzchu), a do tłumaczenia - wydawcy w 30 krajach. Niezgodna była najlepszą książką 2011 według czytelników największego portalu czytelniczego świata - Goodreads (100 000 entuzjastycznych ocen, 17 000 recenzji) i jedną z 10 najlepszych powieści młodzieżowych 2011 Amazonu. Od chwili wydania jest nieprzerwanie bestsellerem Top 5 "New York Timesa. Wciąż powstają nowe strony zakładane przez fanów trylogii. Zbuntowana zadebiutowała na 1. miejscu "New York Timesa" zaraz po premierze w maju 2012 i od tamtej pory utrzymuje się w Top 3.

Veronica Roth Niezgodną napisała, kiedy miała 21 lat i studiowała na Northwestern University. Dziś zajmuje się wyłącznie pisaniem i mieszka z mężem w Chicago.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Veronica Roth
Wydawca Amber
Format 205x130
Rodzaj Dla młodzieży
Język polski
Ilość stron 368
Podkategoria Książki dla młodzieży
ISBN 9788324143801

Producent: Amber

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.