Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Opis

Na 350 stronach książki zaprezentowano 200 ułożonych alfabetycznie sylwetek biograficznych, w szczególności wybitnych osobowości, ale także ludzi, którzy rozgłos zyskali dzięki sprzyjającym okolicznościom.
Książka pokazuje twórczy wkład do polskiej i światowej cywilizacji Żydów polskich i Polaków pochodzenia żydowskiego. Z publikacji wyłoni się świat ciekawych postaci żydowskiego pochodzenia, także z żydostwem związanych „po kądzieli” lub „po mieczu”. Uwzględniono jedynie te osoby, które urodziły się na ziemiach polskich i z polskością w jakiś sposób się identyfikowały. Z tego względu nie zamieszczono, np. sylwetki pochodzącego z Wilna Marka Antokolskiego, uważanego za rzeźbiarza rosyjskiego, czy Andre Citroena, którego rodzina wywodziła się z Żydów białostockich. Nb. żoną Andre była żydówka warszawska, Masza Amelia Kleinman.
Szkice biograficzne dotyczą osób działających w różnych dziedzinach życia społecznego, tj. polityków, finansistów i przemysłowców, uczonych, literatów, publicystów, dziennikarzy, artystów, sportowców.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2010
Autor Magdalena Prokopowicz
Wydawca Demart
Format 237x163
Rodzaj Historia
Język polski
Ilość stron 400
Podkategoria Judaika
ISBN 9788374273923

Producent: Demart

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.