Opinie klientów:

Oferta: DVDmax

Opis

Adios muchachos! - to opowieść o rowerowej dziwce i "podmorskim cwaniaczku", o pazernych biznesmenach i niepoprawnych marzycielach, o tym, że potrzeba jest matką wynalazku, choć niekoniecznie jest wtedy wzorem rodzicielskich cnót - i że w każdym fachu da się osiągnąć maestrię.
Daniel Chavarr''a urodził się w 1933 roku w Urugwaju. Nim postanowił zająć się pisarstwem, pracował między innymi jako górnik w Essen, model w Kolonii, przewodnik po madryckim Museo del Prado czy pomywacz w Paryżu. W 1964 roku w Brazylii zastał go zamach stanu, po którym był zmuszony szukać schronienia wśród poszukiwaczy złota w Amazonii. Pięć lat później, uprowadziwszy ponoć awionetkę, zbiegł na Kubę, która stała się jego drugą ojczyzną.
W gęstym od czarnego humoru stylu Chavar''i wątki kryminalne przeplatają się z erotycznymi, gdzieś w tle zaś co chwila pojawia się Kuba: żywiołowa, niespokojna, swym klimatem, muzyką i kuchnią atakująca wszystkie zmysły. Wszystko to Chavarr''a opisuje z dionizyjskim rozsmakowaniem brodatego filologa klasycznego, którym jest z wykształcenia. Po przybyciu na Kubę wykładał wszak w Hawanie grekę i łacinę.
Książka została nagrodzona dwiema prestiżowymi nagrodami: Dashiell Hammett Award i Edgar Award przyznawaną przez amerykańskie stowarzyszenie pisarzy kryminałów (Mistery Writers of America).

Pulp fiction w realiach Kuby Fidela Castro. Malownicza opowieść pełna seksu, intryg... i raz jeszcze seksu.
Martin Cruz Smith, autor "Havana Bay"
Amerykańskie embargo wobec Kuby powinno zakończyć się natychmiast ? choćby tylko ze względu na Daniela Chavarr''ę i jego malownicze powieści o pieniądzach, seksie i zbrodni w Hawanie. W Żegnajcie, faceci senor Chavarr''a przedstawia nam europejskich milionerów pazernych na coraz większe bogactwa, przebiegłych badaczy oceanów, którzy polują na złoto w zatopionych z dawien dawna hiszpańskich galeonach, a także zbrodnię nikczemną i cudownie krwawą. Jakby tego było mało, dodać należy znaczny urok i pomysłowość rozerotyzowanej hultajki o imieniu Alicia.
Thomas Adcock, zdobywca Nagrody Edgara za powieść "Grief Street"
Ta powieść jest niczym pikantna kubańska paella. Nie możesz się od nie oderwać...
"Library Journal"

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2013
Autor Daniel Chavarria
Wydawca MUZA
Format 205x130
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 288
Podkategoria Literatura piękna obca
ISBN 9788377584460

Producent:Muza

Opinie

Napisz pierwszą opinię

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.