Opinie klientów:

Oferta: Matras Księgarnie

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Etiopia nieodległej przyszłości. Trwa wojna domowa, oddziały ONZ usiłują opanować chaos. Na pograniczu z Somalią polski patrol zestrzelił niezidentyfikowany śmigłowiec. Jeden z żołnierzy został ranny. Z Addis Abeby wylatuje komisja mająca zbadać szczątki maszyny. Na pokładzie sanitarnego śmigłowca znajduje się kapitan-lekarz Jacek Szczebielewicz i pewna czarnoskóra dziewczyna. Nikt nie podejrzewa, że kolejny rutynowy lot zmieni się w masakrę. Kilkudziesięciu osamotnionych żołnierzy musi stoczyć prawdziwą wojnę, najbardziej krwawą i tragiczną, jaką Wojsko Polskie stoczyło od roku 1945.

AFRYKANKA to widowiskowa batalistyka, powieść osadzona w tradycji literatury sensacyjnej nie ustępująca najlepszym wzorcom tego gatunku. Krwawa wojna, intrygująca zagadka kryminalna i niezwykły romans, ale też refleksja nad postawami współczesnych Polaków, pytanie o istotę ich patriotyzmu i stosunek do drugiego człowieka. Trudno się oderwać od lektury!

WOJNA, MIŁOŚĆ, ZDRADA?

WIDZIELIŚCIE "HELIKOPTER W OGNIU"?
PRZECZYTAJCIE "AFRYKANKĘ"!

Artur Baniewicz zdobył sobie popularność jako autor cyklu powieści fantasy o czarokrążcy Debrenie z Dumayki. Do tej pory nakładem superNOWEJ ukazały się trzy tomy: SMOCZY PAZUR, POGRZEB CZAROWNICY i GDZIE KSIĘŻNICZEK BRAK CNOTLIWYCH.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2005
Autor Artur Baniewicz
Wydawca Nowa Niezależna Oficyna Wydawnicza
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Podkategoria Literatura sensacyjna, kryminał, horror
ISBN 8370541682

Opinie

Napisz pierwszą opinię

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.