Opinie klientów:

Sprzedaje i dostarcza: Botland

21946

Wysyłka w ciągu 3 dni

Dołączona gwarancja: szczegóły

Dla Konsumenta: 24 mies.

Opis

Podwozie AlphaBot to dwukołowa platforma do budowy robota mobilnego. W zestawie znajdują się platforma, dwa micro silniki prądu stałego z kołami i dedykowanymi mocowaniami. Dodatkowo do zestawu dołączono czujnik linii, moduł mierzenia prędkości, czujnik zbliżeniowy na podczerwień oraz pilot zdalnego sterowania oraz moduł Uno Plus, serwo i ultradźwiękowy czujnik odległości. Platforma jest kompatybilna z popularnymi mini kontrolerami, np. Arduino lub Raspberry Pi (można je podłączyć osobno, jak również mogą pracować razem). Platforma jest prosta w montażu, w celu uruchomienia robota wystarczy przykręcić silniki, założyć koła oraz dodać dowolny kontroler (np. Arduino Uno). Na platformie znajdują się sterownik silników LM298P, regulator napięcia LM2596 dla stabilnego napięcia 5 V oraz przetwornik A/C TLC1543 pozwalający na korzystanie z analogowych sensorów razem z Raspberry Pi. Posiada również wiele złącz ułatwiających podłączenie dodatkowych modułów. Produkt kompatybilny z Arduino i Raspberry Pi
Producent udostępnia przewodnik użytkownika wraz z przykładowym programem dla Arduino i Raspberry.
Uno Plus Uno Plus jest zgodny z popularnym modułem Arduino Uno. Oznacza to, że może być programowany poprzez środowisko Arduino IDE z wykorzystaniem dostępnych bibliotek. Nakładki, tzw. Arduino Shield również będą współpracowały z modułem firmy Waveshare. Płytka zawiera mikrokontroler ATmega328, wyposażony w 14 cyfrowych wejść/wyjść z czego 6 można używać jako wyjścia PWM (np. do sterowania silnikami) i 6 jako analogowe wejścia. Układ taktowany jest sygnałem zegarowym o częstotliwości 16 MHz. Moduł posiada także: złącze USB, gniazdo zasilające DC, przycisk RESET oraz wyprowadzenia służące do podłączenia programatora AVR. Interfejs Raspberry Pi: do połączenia z Raspberry Interfejs Arduino: do połączenia z Arduino Złącze po podłączenia silników Złącze do podłączenia ultradźwiękowego czujnika odległości Złącze do podłączenia serwomechanizmu Złącze do podłączenia modułu unikania przeszkód Złącze do podłączenia miernika prędkości Koszyk na baterie (brak w zestawie - do zakupienia osobno) Miejsce do podłączenia zewnętrznego źródła zasilania Złącza Arduino: do podłączenia nakładek dla Arduino Interfejs UART: do podłączenia modułu Bluetooth Interfejs SPI: do podłączenia modułu NFR24L01 Złącze do podłączenia czujnika linii Przetwornik TLC1543: 10-bitowy, pozwala na wykorzystanie analogowych modułów z Raspberry Pi Mostek LM298P: do sterowania silnikami, do 2 A Dioda zapobiegająca prądowi wstecznemu Włącznik zasilania LM2596: Regulator napięcia 5 V Dioda sygnalizująca o zasilaniu Przełącznik UART: włącza komunikację między Arduino i Raspberry Odbiornik IR: pozwala na sterowanie robotem przez podczerwień Wybór Arduino / Raspberry: wybiera, które urządzenie kontroluje peryferia robota Zestaw wymaga samodzielnego montażu, producent udostępnia instrukcję w postaci pliku pdf. Skład zestawu W zestawie znajdują się: L.p. Opis 1 Płytka główna AlphaBot.
2 Waveshare Uno Plus.
3 Czujnik linii (line follower).
4 Czujnik szczelinowy - 2 szt. 5 Czujnik zbliżeniowy na podczerwień - 2 szt.
6 Ultradźwiękowy czujnik odległości.
7 Silnik z przekładnią - 2 szt. 8 Serwo typu micro.
9 Koło - 2 szt.
10 Akrylowe podwozie.
11 Uchwyty do mocowania silnika - 4 szt. 12 Kulka podporowa.
13 20 slotowy dysk enkodera.
14 Pilot sterowania IR.
15 Przewód połączeniowy 4-pinowy, 4 cm, raster 2,54 mm - 2 szt.
16 Przewód połączeniowy 3-pinowy, 4 cm, raster 2,54 mm - 2 szt. 17 Przewód połączeniowy 7-pinowy, 4 cm, raster 2,54 mm 18 Przewód USB-microUSB.
19 Śrubki i dystanse.
Zestaw nie zawiera akumulatorów 18650. Należy je zakupić osobno.

Specyfikacje

Główne cechy

Główne cechy Koła
Rodzaj montażu Niezmontowane
Ilość kółek 2

Producent: Waveshare

Opinie


Napisz pierwszą opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Masz pytania o produkt?

My albo inni klienci udzielą odpowiedzi.

image