Opinie klientów:

Sprzedaje i dostarcza: Księgarnia Booktown
Korzyści:
  • Prawo do zwrotu w ciągu 14 dni

2476

W magazynie

Dołączona gwarancja: szczegóły

Dla Konsumenta: 24 mies.

Opis

Nazwa przedmiotu: Atlas Owadów Wyd. 3

Opis:

Żadne inne organizmy zwierzęce zamieszkujące Ziemię nie odznaczają się takim bogactwem form i taką liczebnością jak owady. Do tej pory opisano około miliona owadów, co stanowi tylko pewną ich część. W tej książce, poświęcona głównie owadom Europy Środkowej, z konieczności ograniczono się do najbardziej typowych przedstawicieli.
U wielu osób pojęcie owad wywołuje przede wszystkim negatywne skojarzenia. Jednak w przyrodzie w zazębiającym się świecie zwierząt i roślin owady spełniają bardzo ważne funkcje. Egzystencja większości naszych ptaków zależy bezpośrednio nie tylko od bogactwa gatunków świata owadów, lecz także od ich liczebności. Ponadto żywią się nimi różne gatunki nietoperzy, większość płazów i gadów, wiele ryb słodkowodnych, pająki i inne grupy stawonogów. Także świat roślin zawdzięcza owadom bardzo wiele - wyżej rozwinięte rośliny kwitnące rozmnażają się głównie za ich pomocą.
Ze względu na różnorodność ich form i zachowań obserwowanie owadów jest pasjonujące. Autor przedstawia nam fascynujące przykłady skomplikowanej sieci łączącej owady z ich otoczeniem.
Egzystencja owadów jest zagrożona na skutek ludzkiej działalności, dlatego zatrważająco wiele gatunków znalazło się w Czerwonej Księdze zwierząt zagrożonych.

375 zaprezentowanych gatunków
70 kolorowych ilustracji
ponad 500 kolorowych zdjęć

Niezbędna lektura dla każdego miłośnika przyrody!Producent: Wydawnictwo RM
EAN: 9788377739624

Dane szczegółowe:
Data premiery: 2018-07-02Autor: HEIKO BELLMANNWydawnictwo: Wydawnictwo RMRok wydania: 2018Oprawa: MiękkaLiczba stron: 190Wysokość: 186Szerokość: 128Wydanie: 3Waga: 284Rodzaj: KsiążkiGłębokość: 12.000000

Zdjęcie produktu:

Specyfikacje

Charakterystyka ogólna

Autor Heiko Bellmann
Rok wydania 2018
Język Polski
Format Papierowy
ISBN / ISSN 9788377739624

Wymiary

Liczba stron 190

Producent: Wydawnictwo RM

Opinie


Napisz pierwszą opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Masz pytania o produkt?

My albo inni klienci udzielą odpowiedzi.

image

Rozwiń swój biznes!