Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Austria nie ma morza i piaszczystych plaż... Są jednak inne powody, dla których warto odwiedzić ten niewielki kraj. Jednych przyciągają alpejskie lodowce, świetnie przygotowane trasy zjazdowe i zimowe kurorty oraz górskie trasy pośród niezwykłej zieleni i rwące potoki. Innych - salzburskie festiwale i wiedeńskie premiery muzyczne, wyrafinowana kuchnia, doskonałe wina, cieszące się światową sławą gabinety wellness, gdzie kosmetyki z ziół i mleka przywracają młodość i urodę.

Magiczny jest też sam Wiedeń - bogata w tradycje stolica Austrii. Tutaj na każdym kroku chlubna przeszłość przeplata się z tętniącą życiem teraźniejszością.
Wiedeń jest inny ... To z pozoru niejasne hasło okazuje się zadziwiająco trafne z różnych względów.
Dzisiejszy Wiedeń jest inny choćby od tego z przełomu lat 60. i 70. XX w. Ówczesna stolica przywodziła na myśl podstarzałą diwę, była niezdrowym miejscem z szarymi, osypującymi się fasadami, w którym wieczorami panowała martwa cisza. Dziś dawna cesarska metropolia przyjmuje gości wystrojona i w doskonałym nastroju. Widać to na każdym kroku: na Heldenplatz, w imperialnym Hofburgu i przeżywających drugą młodość biedermeierowskich dzielnicach, na szerokich pasażach handlowych oraz w nowych "ekologicznych" osiedlach na peryferiach.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2008
Autor Paweł Wroński
Wydawca Pascal
Format 200x145
Rodzaj Podróże
Język polski
Ilość stron 320
Podkategoria Przewodniki
ISBN 9788375137958
Kolekcja PRZEW.ILUSTROWANY

Producent:Pascal

Produkty komplementarne

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.