Opinie klientów:

Oferta: DVDmax

1836

Zapas wyczerpany
Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Najsłynniejsze baśnie muzyczne "Kot w butach" oraz "Lata ptaszek" to druga płyta z serii wydawniczej Bajki Brzechwy, w której ukazują się baśnie literatury dziecięcej z katalogu Polskich Nagrań. Na każdej z płyt znajdą się dwie baśnie i dodatkowo piosenki. W kolorowych książeczkach umieszczone są wszystkie teksty piosenek. Płyty opatrzone są w oryginalną szatę graficzną legendarnych wydań winylowych opracowanych przez Jerzego Matuszewskiego.

Bajki nagrywane w latach 60 i 70-tych to perły literatury dla najmłodszych w wersji słuchowisk z bogatą oprawą muzyczną, pięknymi piosenkami, w których w postacie dziecięcych bohaterów wcielają się najwybitniejsi polscy aktorzy. Niezwykle bogata oprawa muzyczna bajek kształtuje słuch i wyobraźnię dziecka a dbałość o piękno języka uczy polszczyzny.
Przy ich powstawaniu współpracowali najlepsi autorzy tekstów (Jan Brzechwa, Bogdan Loebl, Krystyna Wodnicka), graficy (Olga Siemaszkowa, Helena Matuszewska, Jerzy Flisak), kompozytorzy (Stefan Kisielewski, Mieczysław Janicz, Bronisław Kazimierz Przybylski), reżyserzy (Wojciech Maciejewski, Wiesław Opałek) oraz muzycy polskich orkiestr.

Najwyższa jakość słuchowisk oraz ponadczasowa wartość bajek decyduje o ich niesłabnącej popularności. Są to do dziś najlepsze słuchowiska i bajki dla dzieci. Od lat 60-tych wychowują i bawią kolejne pokolenia Polaków. To bajki naszego dzieciństwa.
W nagraniu słuchowiska "Kot w butach" z 1964 roku niezapomniane kreacje stworzyli m.in. Mieczysław Gajda (Janek), Tadeusz Bartosik (Kot w butach), Janusz Strachocki (Król), Barbara Krafftówna (Królewna).
"Lata ptaszek" to nagranie z 1974 roku z udziałem Tadeusza Bartosika (Narrator), Anny Skaros (Derkacz), Andrzeja Stockingera (Puchacz), Zygmunta Apostoła (Dzięcioł) i Bogumiła Kłodkowskiego (Szpak).

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Kategoria Dla dzieci
Format płyty CD
Płeć dla dzieci

Charakterystyka

Gatunek muzyczny Dla dzieci
Konfiguracja (ilość w opakowaniu) [1xCD]
Typ nośnika CD
Tytuł Bajki Brzechwy: Kot w butach/Lata ptaszek

Producent: Warner Music

Opinie


Napisz pierwszą recenzję

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Masz pytania o produkt?

My albo inni klienci udzielą odpowiedzi.

image