Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Prosty i zrozumiały poradnik, który pomoże Ci opanować podstawy chemii Trzymasz w ręku prosty i zrozumiały poradnik, który pomoże Ci opanować podstawy chemii. Jeżeli „nie czujesz chemii”, gdy mowa o związkach chemicznych, albo chcesz lepiej zrozumieć to, czego uczysz się w szkole, w Chemii dla bystrzaków znajdziesz najważniejsze informacje na temat materii i energii, atomów i cząsteczek, kwasów i zasad, a także wielu innych zagadnień!
* Wprowadzenie do świata chemii — zawiera proste wyjaśnienie tego, czym jest chemia, jakie miejsce zajmuje pośród innych nauk i dlaczego wszystko, co nas otacza, ma z nią ścisły związek. * Na początku był Atom — daje możliwość zagłębienia się w mikroskopowy świat atomów i cząstek elementarnych: protonów, neutronów i elektronów. * To gaz — pozwala na odkrycie cudownego świata gazów i zrozumienie praw Boyle’a– Mariotte’a, Charlesa, Gay–Lussaca, połączonych praw gazowych i innych. * Wywołaj reakcję — jest kluczem do świata reakcji chemicznych, poznania wielu ich rodzajów i zdobycia umiejętności potrzebnych do ich zbilansowania. * Wiązania, które łączą — znaleźć tu można proste wyjaśnienie teorii kwantowej, omówienie zagadnienia wiązań jonowych oraz ich zastosowania w codziennym życiu.

Z książki dowiesz się: * jak rozwiązywać zadania z chemii w szkole i na studiach; * jak profesjonalnie korzystać z układu okresowego pierwiastków; * jak stosować metodę molową; * jak wykonywać niezbędne obliczenia; * skąd się bierze zanieczyszczenie środowiska i jak można mu przeciwdziałać za pomocą chemii; * czym jest termochemia; * jaki jest udział chemii w produkcji rozmaitych wyrobów, od mydła, przez leki, po benzynę.
Pomogą Ci w tym również liczne rysunki i obliczenia!

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2015
Autor John T. Moore
Wydawca Septem
Format 230x170
Rodzaj Przyroda, matematyka
Język polski
Ilość stron 344
Podkategoria Chemia
ISBN *, 9788328301450

Producent:Septem

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.