Opis

To naprawdę obowiązkowa lektura dla Europejczyków: zachodnich i wschodnich, chrześcijan i niechrześcijan, polityków i tych z awersją do polityki, profesorów i studentów, przedsiębiorców oraz artystów -- dla wszystkich.
Jest to książka pasjonująca. Jej autor, profesor New York University, z wielką erudycją łączy opis współczesnych kontrowersji dotyczących duchowych korzeni Europy z ukazaniem ich historycznych źródeł i zarysowaniem płynących z nich konsekwencji dla przyszłości naszego kontynentu.
Jest to książka odważna. Profesor Weiler, amerykański ortodoksyjny Żyd, nie obawia się głośno powiedzieć tego, o czym europejskie środowiska akademickie wolą milczeć, a co politycy i media chcą pomijać.
Jest to książka polemiczna, a zarazem bezstronna i niesłychanie uczciwa. Autor posługuje się racjonalną i udokumentowaną faktami argumentacją, stroni od wszelkiej ideologii i z szacunkiem rozważa różne punkty widzenia, także stanowisko swych adwersarzy.
Zarazem -- co przy takim temacie jest niesłychanie trudne do osiągnięcia -- jest to książka napisana lekko, z elementem autoironii i poczuciem humoru.
Maciej Zięba OP
J.H.H. Weiler karierę naukową rozpoczął na uniwersytecie we Florencji, gdzie był dziekanem wydziału prawa, w tym też czasie założył Akademię Prawa Europejskiego. Później pracował jako profesor na Uniwersytecie Harvarda. Od 2001 roku jest dyrektorem Global Law School na uniwersytecie w Nowym Jorku oraz wykładowcą Kolegium Europejskiego Brugia-Natolin. Był członkiem komisji prawnej Parlamentu Europejskiego, która przygotowała traktaty z Maastricht i Amsterdamu. Pracował także jako doradca w trakcie obrad Konwentu w sprawie przyszłości Europy. Jego książka "The Constitution of Europe" (1998) została przetłumaczona na osiem języków.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2004
Autor J.H.H. Weiler
Ilość stron 144
ISBN 83-7033-490-3
Rozmiar 12,5 x 19,5 cm
Kategoria Pozostałe

Producent:W drodze

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.