Opis

Skład:
Jedna kapsułka zawiera: kolagen typu I (40 mg) mukopolisacharydy (220 mg) witamina C (30 mg)
Działanie: CIGNON to nowoczesny preparat zawierający najważniejsze składniki odżywcze niezbędne do utrzymania prawidłowych właściwości biomechanicznych ścięgien. CIGNON został oparty o specjalnie wyodrębniony kolagen typu I występujący tylko w ścięgnach. Zawarte w preparacie CIGNON mukopolisacharydy gwarantują wysoką wytrzymałość mechaniczną ścięgna, a witamina C stymuluje syntezę kolagenu typu I - głównego składnika budulcowego ścięgna. KOLAGEN TYPU I – fizjologiczny składnik ścięgien (90%), zapewnia ścięgnom odpowiednią siłę, elastyczność i giętkość, przyczynia się do ich wytrzymałości na rozciąganie. MUKOPOLISACHARYDY – pomagają w uporządkowaniu i odnowie zdeformowanych włókien kolagenowych, prowadzą do uzyskania prawidłowego kształtu tkanki łącznej w ścięgnach, gwarantują wysoką wytrzymałość mechaniczną ścięgna. WITAMINA C – wspomaga stymulację syntezy kolagenu, zapobiega degeneracji ścięgna. Wskazania: Urazy mechaniczne ścięgien. Przywrócenie prawidłowego metabolizmu w ścięgnach i więzadłach. Przyśpieszenie odbudowy ścięgien. Zmniejszenie dyskomfortu spowodowanego bólem w ścięgnach. Poprawa funkcjonalności ścięgien przez skrócenie czasu rekonwalescencji po rekonstrukcji ścięgien, więzadeł i zabiegach chirurgicznych. Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Stosowanie:
Jednorazowo 2 kapsułki dziennie przez okres trzech miesięcy.
Dla odnowy uszkodzonych struktur w ścięgnach konieczne jest zastosowanie pełnej – trzymiesięcznej kuracji. Informacje dodatkowe:
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia.

Specyfikacje


Producent:Valentis

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.