Opinie klientów:

Korzyści:
  • Darmowa dostawa

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Stan prawny: 1 stycznia 2011.
Niniejszy komentarz zawiera szczegółową wiedzę dotyczącą stosowania i interpretowania przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Jego struktura umożliwia korzystanie z analizy poszczególnych przepisów w sposób selektywny, bez konieczności studiowania wszystkich rozdziałów. Cechą wyróżniającą publikację jest równoległe omówienie zagadnień podatkowych oraz sposobu ujęcia tych samych zagadnień w rachunkowości. Ma to ułatwić praktyczne zastosowanie zaprezentowanych analiz przy ujmowaniu zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych i rozliczaniu podatku dochodowego od osób prawnych.

W obecnym wydaniu omówiono szereg zmian obowiązujących od 1 stycznia 2011 r. Większość z nich dotyczy zmiany zasad rozliczeń podatkowych przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych będącego wspólnikiem spółki nieposiadającej osobowości prawnej. Chodzi o takie zdarzenia jak przystąpienie lub wystąpienie wspólnika, wniesienie wkładu niepieniężnego do spółki nieposiadającej osobowości prawnej i rozliczanie podatkowe likwidacji takiej spółki. Omówione zostały również nowe zwolnienia podmiotowe dla zagranicznych funduszy emerytalnych i inwestycyjnych oraz nowo wprowadzone ograniczenie dla zwolnień opisanych w art. 20-22 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Paweł Małecki, Małgorzata Mazurkiewicz
Wydawca Wolters Kluwer Polska
Format 250x176
Rodzaj Prawo, administracja
Język polski
Ilość stron 992
Podkategoria Prawo finansowe i podatkowe
ISBN 9788326413537
Kolekcja Komentarz

Opinie

Napisz pierwszą opinię

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.