Opis

Kompletny i osobisty przewodnik o terapiach, które pomagają osiągnąć szczęście, cieszyć się równowagą, optymizmem i kreatywnością.

Książka zbiera po raz pierwszy wiadomości o najważniejszych rodzajach terapii psychologicznych - zarówno oficjalnie uznanych, jak i alternatywnych - które mogą pomóc w zrozumieniu samego siebie i ułatwić przezwyciężenie negatywnych stanów psychicznych. Podaje ciekawe informacje - poparte konkretnymi przykładami - o zasadach i sekretach różnych terapii i ich zastosowaniach praktycznych, aby ułatwić czytelnikowi wybranie takiej, która będzie dla niego najbardziej stosowna. W jasny i zwięzły sposób przedstawione są najważniejsze terapie pomocne m. in. w przypadkach:
*depresji
*stresu lub lęków
*hipochondrii
*trudności w uczeniu się
*zaburzeń osobowości
*problemów seksualnych
*nieprzystosowania
*braku motywacji i pustki egzystencjalnej

W tej książce znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć o:
Ustawieniach rodzinnych * NLP * Analizie transakcyjnej * Rolfingu * Grupach wsparcia * Bioenergetyce * Technice Alexandra * Tai-chi * Treningu autogennym * Sofrologii * Masażach leczniczych * Shiatsu * Reiki * Terapii Gestalt * Terapii pierwotnej Janova * Rebirthingu * Muzykoterapii * Kwiatach dr Bacha * Aromaterapii * Jodze * Terapiach regresywnych ? i wielu, wielu innych

Umysł jest jak góra lodowa - jedynie siódma jego część jest widoczna nad powierzchnią.
Zygmunt Freud

Claudio Aros ukończył Nauki Ekonomiczne na Uniwersytecie Barcelońskim. Po zetknięciu się z dziełem Carla Rogersa - wybitnego przedstawiciela psychologii humanistycznej - postanowił studiować psychologię i odtąd poświęcił się tej dziedzinie wiedzy. Obecnie jest doradcą do spraw personalnych i autorem książek o psychologii. Prowadzi wykłady i popularyzuje wiedzę psychologiczną.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Claudio Aros
Wydawca Czarna Owca (dawniej Jacek Santorski & Co.)
Format 205x135
Rodzaj Poradniki
Język polski
Ilość stron 220
Podkategoria Poradniki - inne
ISBN *, 9788375542875

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.