Opinie klientów:

Oferta: DVDmax
Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Fascynująca intryga, zbrodnia, wielkie fortuny i finezyjny wątek miłosny to główne zalety tomu 1. "Czerwonego testamentu", którego akcja toczy się w dziewiętnastowiecznym Paryżu.
Zamożny filantrop hrabia de Thonnerieux cierpiąc po utracie ukochanej żony i córki, spisuje swoją ostatnią wolę. Postanawia obdarzyć majątkiem wszystkie dzieci, które przyszły na świat w okręgu paryskim tego samego dnia co jego córka. Każde z sześciorga dzieci otrzymuje złoty medalion, z wygrawerowanym logogryfem. Medaliony dadzą każdemu z nich fortunę, kiedy ich właściciele staną się pełnoletni. Bohaterów poznajemy, gdy mają dziewiętnaście lat. Zanim to jednak nastąpi, napisany czerwonym atramentem testament, zostaje skradziony. Dwaj złoczyńcy obmyślają swój zbrodniczy plan i realizują go krok po kroku...

Jest to nie tylko barwny obraz Paryża u schyłku XIX wieku, ale także interesujące studium portretów psychologicznych poszczególnych bohaterów, należących do różnych warstw społecznych. Zawiera wnikliwą analizę ich zachowań, szczególnie tych patologicznych. Autor z chłodnym obiektywizmem i głęboką znajomością ludzkiej natury próbuje przeniknąć umysł zabójcy, dopuszczającego się najbardziej makabrycznych zbrodni.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Ksawery De Montepin
Wydawca Damidos Wydawnictwo
Format 205x135
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 414
Podkategoria Literatura sensacyjna, kryminał, horror
ISBN 9788378550105

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.