Opinie klientów:

Oferta: DVDmax

Opis

David Garrett prezentuje dwa wielkie skrzypcowe koncerty romantyczne: Brahmsa i Brucha. W nagraniu razem z artystą udział wzięli: dyrygent Zubin Mehta i Orkiestra Filharmoników Izraelskich, która łączy wyjątkowe umiejętności wirtuozowskie z niezwykłą wrażliwością muzyczną.
David Garrett komentuje: "To dla mnie wielki zaszczyt wykonywać te dwa największe koncerty romantyczne z tak wspaniałą orkiestrą i dyrygentem. Jestem przekonany, że trudno sobie wyobrazić cokolwiek cenniejszego dla klasycznego skrzypka niż udział w takim projekcie - zwłaszcza z tak wyjątkowymi muzykami." Garrett nagrał tę płytę w Izraelu na wyjątkowym modelu Stradivariusa ?A. Busch", z 1726.
Davida Garretta łączy z Zubinem Mehtą długa przyjaźń wypracowana w ciągu 20 lat wspólnego koncertowania - ich pierwszy wspólny występ publiczny miał miejsce w Monachium, kiedy David Garrett miał 12 lat!
Zubin Mehta wyjaśnia:
?David jest niezwykle uczciwy w stosunku do kompozytora. Jestem pod wrażeniem jak bliska kompozytorskiej prawdy jest jego gra. Mówiąc inaczej, on używa swojej techniki i pięknego dźwięku, aby służyć muzyce. I to jest najważniejsze."
David Garrett wychował się na nagraniach koncertów Brahmsa i Brucha, tym tradycyjnym połączeniu dwóch późnoromantycznych dzieł, które zostały skomponowane dla Josepha Joachima i jemu są dedykowane. David Garrett zdecydował się jednak na wykonanie koncertu Brahmsa z kadencją Fritza Kreislera, a nie Joachima. Artysta przedstawia nam swoją interpretację tych dwóch wielkich koncertów, ale jednocześnie stara się w najwyższym stopniu uszanować zamysł kompozytorów.
"Chociaż każdy wielki skrzypek ma swoje własne brzmienie, własny sposób prowadzenia frazy, ostatecznie najważniejszy jest zamysł kompozytora. A więc skoro wszystko jest zapisane w partyturze, staram się przede wszystkim podążać za tym, co napisał kompozytor. Dodaję do tego oczywiście moje brzmienie i moją interpretację, ale zawsze w granicach wskazówek danych przez partyturę."

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Kategoria Klasyka
Płeć Klasyka

Charakterystyka

Gatunek muzyczny Klasyka
Konfiguracja (ilość w opakowaniu) [1xCD]
Typ nośnika CD
Artysta David Garrett
Tytuł Timeless: Brahms & Bruch Violin Concertos

Producent:Universal Music

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.