Opinie klientów:

Oferta: DVDmax

Opis

Drugie życie pana Roosa to trzecia z planowanych czterech części cyklu Hkana Nessera o inspektorze Barbarottim.

Bohaterami kolejnej powieści Nessera o inspektorze Barbarottim są m.in. Ante Valdemar Roos - cichy, 59-letni księgowy, oraz 21-letnia Anna Gambowska - uciekinierka z ośrodka dla uzależnionych. Ich losy splatają się na skutek tragicznego zbiegu okoliczności. Akcja rozgrywa się w małej leśnej chatce oraz w długim ciągu hoteli, moteli i stacji benzynowych gdzieś na drodze między Kymlinge i Maardam. A wszystko przy przejmujących dźwiękach ulubionych piosenek pana Roosa.
Nesser poprzez doskonale sportretowanych bohaterów, w charakterystyczny dla siebie sposób - z odrobiną czarnego humoru - dokonuje wnikliwej krytyki dzisiejszej Szwecji. Demaskuje wszechobecną samotność, pokazuje skutki alkoholizmu, rozwodów i nieobecnych ojców...

Hakan Nesser (ur. 1950) jeden z najpopularniejszych szwedzkich pisarzy, mieszka w Uppsali. Największą popularność przyniósł mu składający się z dziesięciu części cykl powieści kryminalnych o komisarzu Van Veeterenie. Większość książek z tej serii stała się podstawą scenariuszy filmowych. Nesser trzykrotnie otrzymał nagrodę za najlepszy szwedzki kryminał, a jego książki przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków.


W osobie Barbarottiego Nesser tworzy właśnie nową kultową postać.
SPIEGEL ONLINE

Subtelnie opowiedziana historia o wyrwaniu się ze skostniałych życiowych schematów, o osobliwej przyjaźni i marzeniach - tych spełnionych i tych zaprzepaszczonych - z zagadką kryminalną w tle.
KRISTIANSTADSBLADET

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Hakan Nesser
Wydawca Czarna Owca (dawniej Jacek Santorski & Co.)
Format 210x135
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 432
Podkategoria Literatura sensacyjna, kryminał, horror
ISBN *, 9788375543520

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą opinię

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.