Opinie klientów:

Oferta: eMAG
Korzyści:
  • Darmowa dostawa

  • Darmowy zwrot

Pojemność (GB)

Dołączona gwarancja: szczegóły

Dla Konsumenta: 120 mies.

Opis

Wewnętrzny 2.5-calowy dysk twardy SSD o pojemności 512GB, wykorzystujący do komunikacji z komputerem interfejs SATA III (6 Gb/s). Wyposażony w 512MB pamięci podręcznej i 3-rdzeniowy sterownik MEX Samsung. Szybkość odczytu wynosi 550 MB/s, a zapisu 520 MB/s.
Czym jest V-NAND i co go wyróżnia?
Pamięci flash 3D V-NAND firmy Samsung produkowane są przy użyciu innowacyjnej architektury wertykalnej – 32 warstwy komórek ułożone są jedna na drugiej, dzięki czemu nie jest konieczne zmniejszanie ich wymiarów. W rezultacie są one gęściej rozmieszczone i zapewniają wyższą wydajność. W ten sposób udało się też przełamać dotychczasowe ograniczenia gęstości konwencjonalnego rozmieszczenia komórek NAND.
Zwiększ wydajność z wiodącymi dyskami 3D V-NAND SSD
Wykorzystując zaawansowaną technologię 3D V-NAND firma Samsung stworzyła pamięci o najwyższych prędkościach odczytu i zapisu – zarówno sekwencyjnego, jak i losowego. Przewagę tą najłatwiej dostrzec w przypadku modelu 128 GB*, który wyprzedza konkurencję w swojej kategorii o ponad 100Mb/s prędkości zapisu. *Prędkość zapisu sekwencyjnego w 850 PRO 128 GB: 470 MB/s
Wrzuć wyższy bieg z trybem RAPID
Zwiększ prędkość odczytu/zapisu na żądanie dzięki trybowi RAPID. Niczym zmiana biegów w samochodzie, oprogramowanie Magician daje Ci możliwość przyspieszenia pracy dysku. Wykorzystanie dostępnej pamięci wewnętrznej komputera (DRAM) jako pamięci tymczasowej pozwala na aż 1,8-krotne zwiększenie wydajności*. *Wynik w programie PCMark Vantage (512 GB): 97 tys. w trybie RAPID (53 tys. w normalnym)
Dysk, który nigdy Cię nie zawiedzie
Z wytrzymałością i niezawodnością dwukrotnie wyższą niż swój poprzednik*, dysk 850 PRO będzie pracował tak długo, jak tylko tego zapragniesz. Technologię Samsung V-NAND zaprojektowano tak, by mogła udźwignąć 40 GB dziennego obciążenia, co równa się żywotności 150 TB zapisanych danych (TBW). Oznacza to możliwość pracy pod obciążeniem przez długi czas. Przekonaj się o tym bez obaw – otrzymujesz 10-letnią gwarancję producenta. *840 PRO: 73 TB; 850 PRO: 150 TBW
Dłuższa praca dzięki innowacyjnym rozwiązaniom
Niezwykle wydajne komponenty zarządzania energią pozwolą Ci pracować znacznie dłużej i wydajniej. Dysk SSD 850 PRO może pochwalić się najniższym zużyciem energii pod pełnym obciążeniem, nie poświęcając przy tym nic ze swojej najwyższej na rynku wydajności. Seria 850 PRO w pełni wspiera tryb uśpienia dostępny w komputerach typu Ultrabook™, podczas którego zużycie energii przez dysk wynosi jedynie 2 mW. Co więcej, pamięć podręczna LPDDR2 gwarantuje wyższą wydajność przy jednoczesnej redukcji poboru energii od 30% (pod obciążeniem) do nawet 93% (w stanie spoczynku) niż standardowe pamięci DDR2 i DDR3.
Cenne dane pod należytą ochroną
Technologia SED zabezpiecza Twoje dane za pomocą 256-bitowego sprzętowego szyfrowania AES, nie wpływając przy tym negatywnie na wydajność jak w przypadku rozwiązań programowych. Wszystkie zabezpieczenia są zgodne ze standardami TCG™ Opal v 2.0, ochraniają PSID i są komaptybilne z protokołem Microsoft™ IEEE® 1667.
Ochrona Dynamic Thermal Guard
Dyski 850 PRO wyposażono w system Dynamic Thermal Guard, który chroni komputer przed przegrzewaniem. Monitoruje i zarządza dyskiem tak, by temperatura jego pracy nie przekraczała optymalnych zakresów, zapewniając tym samym najwyższe zabezpieczenie Twoich danych i niezawodność, której oczekujesz.
Nowa jakość bez przeszkód
Z łatwością przenieś wszystkie swoje dane z dotychczasowego dysku na 850 PRO. Przewodnik instalacji przeprowadzi Cię przez trzy proste kroki całego procesu. Z kolei oprogramowanie Samsung Magician pozwoli Ci dokonać testów wydajności, zoptymalizować pracę systemu operacyjnego, sprawdzić kondycję dysku i zarządzać rezerwowymi blokami pamięci.
Idealnie dopasowane komponenty
Firma Samsung jest jednym z nielicznych producentów, który samodzielnie projektuje wszystkie komponenty dysków SSD. Znamy je od podszewki i wyciskamy z nich jak największej już od wczesnych etapów produkcji. Otrzymujesz większą wydajność, pamięć podręczną LPDDR2 DRAM do aż 1 GB i większą energooszczędność dzięki trójrdzeniowemu kontrolerowi MEX.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Format dysku 2.5"
Pojemność (GB) 256 GB
Interfejs SATA 3
Szybkość odczytu (MB/s) 550
Szybkość zapisu (MB/s) 520
Szybkość transferu SATA (MB / s) 600
Inne MTBF: 2000000 godzin Wsparcie S.M.A.R.T Wsparcie TRIM Inteligentne narzędzie migracji & Mag 3D V-NAND technology
Wymiary (szer x gł x wys) mm 100 x 69.8 x 6.8
Waga (g) 66
Typ pamięci V-NAND
Typ kontrolera Samsung

Producent:Samsung

Produkty komplementarne

Opinie (2 opinie)


Ogólna ocena produktu:

5 (2 opinie)

Posiadasz ten produkt?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Sortuj przez:

Opinia dodana przez

anonimous

2015-06-15T10:10:39+00:00

Kupione w eMAG

Taki jak pisze producent.

Dysk szybki i rewelacyjny w prędkości, producent nie kłamał podając przybliżone transfery. Czy wart ceny? To kwestia dyskusyjna wymagająca wielu testów. Jest przecież duża oferta świetnych dysków w podobnej cenie. I zapewne wszystkie są rewelacyjne a różnice marginalne tak na prawdę.
Decyduje sympatia.

Mam dysk Intela i chciałem sprawdzić innego producenta. Samsung daje radę w tej kwestii. Nie ukrywam, że pociąga gwarancja na 10 lat.
Pozostało znaków: 1000

Opinia dodana przez

anonimous

2016-12-30T21:06:24+00:00

Kupione w eMAG

Bardzo dobry

Super produkt. Niestety cena dość wysoka.
Pozostało znaków: 1000

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.